Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Transseksualiści w polskim wojsku?

Prawo

rss

Transseksualiści w polskim wojsku?

2011.01.05//  D. Pęgiel
Fundacja Trans-Fuzja domaga się praw dla transseksualistów – żąda uchylenia przepisów, które uniemożliwiają im służbę w armii. W tej sprawie wystąpiła do szefa resortu obrony narodowej Bogdana Klicha. Ministerstwo zapowiedziało, że rozważy tę kwestię - informuje portal Fronda.pl.

Obecnie służbę osób, które nie akceptują swojej płci, uniemożliwiają rozporządzenia ministra obrony na temat orzekania zdolności do służby czynnej i zawodowej. W myśl tych przepisów transseksualizm powoduje niezdolność do służby – przyznanie tzw. kategorii E. Dotyczy to także tych osób, które nie poddały się zmianie płci.
Wojsko Polskie w Afganistanie
Wojsko Polskie w Afganistanie Wojsko Polskie w Afganistanie
Wojsko Polskie w Afganistanie

Ppłk Agnieszka Gumińska z Departamentu Wychowania i Promocji Obronności MON przyznaje, iż nie jest wykluczone, że rozporządzenia zostaną zmienione. Szczególnie teraz, po niedawnym uchwaleniu ustawy o równym traktowaniu.

Pod koniec 2010 roku podobne kontrowersyjne pomysły zostały przeforsowane w Ameryce Północnej. Kanadyjskie Ministerstwo Obrony wydało dyrektywę pozwalającą transseksualistom ubierać się zgodnie z tożsamością płciową. Natomiast w Stanach Zjednoczonych ułatwiono dostęp do wojska osobom homoseksualnym.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: fronda.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Transseksualiści w polskim wojsku?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Transseksualiści w polskim wojsku?