Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Trojka krytycznie o programie oszczędnościowym Grecji

Finanse

rss

Trojka krytycznie o programie oszczędnościowym Grecji

2011.10.09//  D. Pęgiel
Przedstawiciele tak zwanej trojki (Komisja Europejska, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Europejski Bank Centralny) krytycznie odnieśli się do reformatorskich działań greckich władz. Bez pozytywnej opinii trojki, która kończy właśnie weryfikację wdrażania przez Ateny programu oszczędnościowego, Grecja nie otrzyma kolejnej transzy (8 miliardów euro) międzynarodowego pakietu ratunkowego, a to oznaczałoby jej bankructwo.
Trojka krytykuje reformy w Grecji
Trojka krytykuje reformy w Grecji Trojka krytykuje reformy w Grecji
Trojka krytykuje reformy w Grecji

Duńczyk Poul Mathias Thomsen - szef delegacji MFW w Atenach – oznajmił, iż "Grecja znalazła się na rozdrożu". Według niego program uzdrowienia finansów pogrążonego w kryzysie zadłużenia państwa nie powiedzie się, jeśli władze nie podejmą bardziej radykalnych reform strukturalnych.

Z kolei przedstawiciel KE w trojce - Niemiec Matthias Mors – skrytykował gabinet Jeorjosa Papandreu za nie dość szybkie realizowanie planów oszczędnościowych. - Grecy sądzą, że wystarczy uchwalać ustawy. Ale ich wdrażanie wymaga czasu. A często brakuje też odpowiednich struktur, na przykład w systemie podatkowym – oznajmił Mors, którego słowa przytacza PAP.

Agencja dpa poinformowała, że członkowie delegacji trojki spotykają się w Atenach z oznakami wrogości. Przedstawiciele KE, MFW i EBC przyznają, iż nie wychodzą na ulicę bez ochroniarzy i że ze względów bezpieczeństwa wszędzie poruszają się samochodami.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Trojka krytycznie o programie oszczędnościowym Grecji

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Trojka krytycznie o programie oszczędnościowym Grecji