Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   USA: Antyprezydencki dokument przebojem w kinach

Polityka

rss

USA: Antyprezydencki dokument przebojem w kinach

2012.08.28//  P. Rączka
Film "Ameryka Obamy" siedem tygodni po premierze, wskoczył do pierwszej dziesiątki zestawienia najpopularniejszych filmów na liście box office'u. W zeszły weekend film zarobił aż 6,2 mln dolarów, a od momentu premiery 9,1 mln dolarów. Tak wysoki zysk w ostatnich dniach to zasługa prostego zabiegu producentów, którzy postanowili zwiększyć zasięg dystrybucji, wypuszczając na rynek dodatkowych 900 kopii.
"2016 Obama's America" już wskoczył do pierwszej dziesiątki najbardziej kasowych dokumentów w historii. Specjalistą w kręceniu tego rodzajów filmów jest Michael Moore. Do jego największych dzieł należy polityczny manifest pt. "Fahrenheit 9.11" z 2004 r. o kulisach ataków na World Trade Center - zarobił 119,2 miliona dolarów. Reżyser został uhonorowany Oscarem za "Zabawy z bronią" czy demaskujący działanie amerykańskiej służby zdrowia "Chorować w USA" - filmy zarobiły wówczas 21,6 i 24,5 mln dolarów.
USA: Antyprezydencki dokument przebojem w kinach
USA: Antyprezydencki dokument przebojem w kinach
USA: Antyprezydencki dokument przebojem w kinach

Wynik "Ameryka Obamy" może się znacznie poprawić, gdyż obecnie jest okres kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych, przez co jest duże zainteresowanie. - Mój film ma udzielić odpowiedzi na pytanie, jak będą wyglądać Stany Zjednoczone, jeśli w listopadzie bój o Biały Dom ponownie wygra Obama. Mam nadzieję, że zaważy na wyniku wyborów prezydenckich - skomentował reżyser i prawicowy publicysta Dinesh D'Souza.

Dokument powstał na podstawie jego własnej książki "The Roots of Obama's Rage" - krytycznej wobec rządów obecnego prezydenta USA. Krytycy mają różne zdanie o tym filmie. Jedni doceniają, że wnikliwie przygląda się decyzjom politycznym prezydenta, inni z kolei twierdzą, iż manipuluje faktami i rozpowszechnianie teorie spiskowe.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
USA: Antyprezydencki dokument przebojem w kinach

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   USA: Antyprezydencki dokument przebojem w kinach