Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Ulgi podatkowe szkodzą firmom

Firma

rss

Ulgi podatkowe szkodzą firmom

2013.02.25//  D. Pęgiel
Amerykańscy naukowcy Francois Gourio z Uniwersytetu w Bostonie i Nicolas Roys z Uniwersytetu Wisconsin-Madison twierdzą, że ulgi podatkowe szkodzą przedsiębiorcom. Strach przed ich utratą ma skutecznie hamować rozwój firm - podał "Dziennik Gazeta Prawna".

Amerykanie przez siedem lat obserwowali 44 tysięcy francuskich firm. Badania wykazały, że we Francji liczba przedsiębiorstw, które zatrudniają 9 osób, jest dwukrotnie większa od tych z 10-osobowym składem. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku biznesu średniego szczebla. Firm, w których pracuje do 49 osób, jest trzykrotnie więcej niż tych, które zatrudniają co najmniej 50.
Ulgi podatkowe szkodzą przedsiębiorstwom Zdaniem naukowców...
Ulgi podatkowe szkodzą przedsiębiorstwom ...ulgi podatkowe...
Ulgi podatkowe szkodzą przedsiębiorstwom ...szkodzą przedsiębiorstwom

Zdaniem naukowców przedsiębiorcy wstrzymują rozwój własnego interesu, aby nie przekroczyć progów 10 i 50. Wówczas kończą się lub ulegają zmniejszeniu ulgi podatkowe i ułatwienia administracyjne. Dodatkowo francuskie ustawodawstwo zobowiązuje właściciela firmy liczącej powyżej 49 osób do powołania m.in. przedstawiciela rady pracowniczej, komitetu ds. higieny, bezpieczeństwa i warunków pracy.

Takie prawo powoduje, że przedsiębiorcy starają się hamować rozrost firm. Z badań wynika, że prawdopodobieństwo zatrudnienia nowych pracowników w przedsiębiorstwach, gdzie zatrudnionych jest od 45 do 49 osób, wynosi 43%. W przypadku firm, w których pracuje od 35 do 39 osób, wskaźnik ten osiąga 53%. Według specjalistów zniesienie ulg dla małych i średnich firm spowoduje zwiększenie zatrudnienia i wydajności o 1% rocznie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ulgi podatkowe szkodzą firmom

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Ulgi podatkowe szkodzą firmom