Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Umocnienie złotego na dobry początek 2010 roku

Opinie

rss

Umocnienie złotego na dobry początek 2010 roku

2010.01.04//  Marcin R. Kiepas
Tydzień na rynku walutowym rozpoczął się od umocnienia złotego w relacji do głównych walut. O godzinie 18:30 za dolara trzeba było zapłacić 2,8301 zł, za euro 4,0795 zł, a za szwajcarskie franka 2,7475 zł. W dalszym ciągu płynność rynku jest stosunkowo niewielka.
Przeczytaj także: Zakaz palenia już w 2010 roku? »Złotemu, podobnie jak i innym walutom regionu, pomagała dziś poprawa klimatu inwestycyjnego na rynkach akcji i surowców, co przekładało się na wzrost apetytu na ryzyko i większe zainteresowanie globalnych inwestorów walutami krajów zaliczanych do rynków wschodzących. Nie bez znaczenia był także ponad jednocentowy wzrost kursu EUR/USD i w efekcie powrót powyżej poziomu 1,44 dolara.
W to wszystko wkomponował się lepszy od prognoz odczyt grudniowego indeksu PMI dla Polski (52,4 pkt. wobec oczekiwanych 52,2 pkt.) oraz sygnalizowany przez Ministerstwo Finansów wzrost inflacji w grudniu (do 3,6 proc. z 3,3 proc. r/r). Bez wpływu na notowania pozostała publikacja przez Ministerstwo Finansów planu podaży obligacji w I kwartale 2010 roku. Spadkiem cen zareagował natomiast rynek długu.

W kolejnych dniach złoty będzie podążał szlakiem wyznaczonym przez nastroje na rynkach finansowych, które przede wszystkim będą kształtowane przez oczekiwania co do publikowanych w piątek danych z amerykańskiego rynku pracy (stopa bezrobocia 10,1 proc.; zatrudnienie w sektorze pozarolniczym -20 tys.). Dopóki nastroje pozostają dobre powinien on zyskiwać na wartości. Ich pogorszenie stanie się impulsem do realizacji zysków.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Umocnienie złotego na dobry początek 2010 roku

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

  • Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek nowy, ulepszony NOVABLAST 2 z jeszcze lepszą...

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Umocnienie złotego na dobry początek 2010 roku