Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Umocnienie złotego na dobry początek 2010 roku

Opinie

rss

Umocnienie złotego na dobry początek 2010 roku

2010.01.04//  Marcin R. Kiepas
Tydzień na rynku walutowym rozpoczął się od umocnienia złotego w relacji do głównych walut. O godzinie 18:30 za dolara trzeba było zapłacić 2,8301 zł, za euro 4,0795 zł, a za szwajcarskie franka 2,7475 zł. W dalszym ciągu płynność rynku jest stosunkowo niewielka.
Przeczytaj także: Zakaz palenia już w 2010 roku? »Złotemu, podobnie jak i innym walutom regionu, pomagała dziś poprawa klimatu inwestycyjnego na rynkach akcji i surowców, co przekładało się na wzrost apetytu na ryzyko i większe zainteresowanie globalnych inwestorów walutami krajów zaliczanych do rynków wschodzących. Nie bez znaczenia był także ponad jednocentowy wzrost kursu EUR/USD i w efekcie powrót powyżej poziomu 1,44 dolara.
W to wszystko wkomponował się lepszy od prognoz odczyt grudniowego indeksu PMI dla Polski (52,4 pkt. wobec oczekiwanych 52,2 pkt.) oraz sygnalizowany przez Ministerstwo Finansów wzrost inflacji w grudniu (do 3,6 proc. z 3,3 proc. r/r). Bez wpływu na notowania pozostała publikacja przez Ministerstwo Finansów planu podaży obligacji w I kwartale 2010 roku. Spadkiem cen zareagował natomiast rynek długu.

W kolejnych dniach złoty będzie podążał szlakiem wyznaczonym przez nastroje na rynkach finansowych, które przede wszystkim będą kształtowane przez oczekiwania co do publikowanych w piątek danych z amerykańskiego rynku pracy (stopa bezrobocia 10,1 proc.; zatrudnienie w sektorze pozarolniczym -20 tys.). Dopóki nastroje pozostają dobre powinien on zyskiwać na wartości. Ich pogorszenie stanie się impulsem do realizacji zysków.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Umocnienie złotego na dobry początek 2010 roku

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Umocnienie złotego na dobry początek 2010 roku