Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Urzędnicy nie przejmują się kryzysem

Finanse

rss

Urzędnicy nie przejmują się kryzysem

2013.04.11//  D. Pęgiel
W dobie kryzysu urzędnicy inkasują coraz wyższe wynagrodzenia. Ich pensje rosną, mimo że formalnie piąty rok z rzędu są zamrożone. W sumie w 2012 roku płace w administracji podskoczyły o 800 złotych – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Gazeta podkreśla, że nikt nie rezygnuje z nagród, które w samych ministerstwach są cztery razy wyższe niż wymagany limit. Ponadto okazuje się, że ustanowiono kolejny rekord w wydawaniu budżetowych pieniędzy na premie. W poprzednim roku przeznaczono na ten cel o 14 milionów złotych więcej niż rok wcześniej. W sumie było to 600 milionów złotych.
Urzędnicy nie przejmują się kryzysem W dobie kryzysu...
Urzędnicy nie przejmują się kryzysem ...urzędnicy inkasują...
Urzędnicy nie przejmują się kryzysem ...coraz wyższe wynagrodzenia

Z dokumentów szefa służby cywilnej wynika, że szefowie jednostek publicznych mają swoje sposobu na zwiększenie średniej płacy. W ubiegłym roku w korpusie służby cywilnej była ona kolejny rok z rzędu wyższa; średnio wynosiła 4,7 tysiąca złotych (łącznie z trzynastką).

Najwięcej inkasowano w ministerstwach. Tam płace wzrosły średnio o 200 złotych i wynosiły ponad 7 tysięcy złotych. "DGP" zaznacza, że najwięcej zarabiają dyrektorzy generalni – średnio 17 tysięcy złotych. Tuż za nimi są dyrektorzy departamentów z przeciętną pensją 12,9 tysiąca złotych.

Z sondy przeprowadzonej wśród urzędników wynika, że 2,3 tysiąca rządowych instytucji aż 88% nie ma zastrzeżeń do pensji. Zatrudnieni w pozostałych uważają, że wciąż są one zbyt niskie.

Rekordowe wyniki dotyczą nagród. W poprzednim roku na jednego urzędnika przypadło około 4,8 tysiąca złotych z tego tytułu. Zgodnie z przepisami o służbie cywilnej fundusz nagród powinien wynosić minimum 3% puli na płace. Ministerstwa przeznaczyły na ten cel 12%. W sumie na jednego resortowego urzędnika przypadło średnio 9,2 tysiąca złotych nagrody. Zdaniem komentatorów większość z tych gratyfikacji trafia do kieszeni dyrektorów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Urzędnicy nie przejmują się kryzysem

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Urzędnicy nie przejmują się kryzysem