Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Ustawa o bluźnierstwie - narzędzie do załatwiania prywatnych porachunków

Prawo

rss

Ustawa o bluźnierstwie - narzędzie do załatwiania prywatnych porachunków

2011.04.13//  D. Pęgiel
Arif Masih jest kolejnym chrześcijaninem, który trafił do pakistańskiego więzienia za rzekome bluźnierstwo. Zdaniem oskarżyciela 40-letni mężczyzna miał podrzeć strony Koranu oraz listownie straszyć wyznawców islamu, by w ten sposób zmusić ich do przejścia na chrześcijaństwo. Masih kategorycznie zaprzecza tym zarzutom. Grozi mu kara śmierci.
Islamiści
Islamiści Islamiści
Islamiści

W obronie oskarżonego stanęli zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie, którzy przyznają, że Masih zawsze traktował ich z szacunkiem. Obserwatorzy twierdzą, że ustawa o bluźnierstwie po raz kolejny stała się narzędziem do załatwiania prywatnych porachunków. Niedawno mężczyzna wygrał w sądzie spór o ziemię, w którym przegraną stroną był jego obecny oskarżyciel, Shahid Yousaf.

W Pakistanie od dawna trwa dyskusja w sprawie konieczności zmiany kontrowersyjnego prawa. Jednak orędownicy reform są zastraszani przez islamskich radykałów, którzy starają się wyeliminować każdego domagającego się jakichkolwiek zmian w tej ustawie. Z kolei organizacje praw człowiek chcą na początek, by przypadki oskarżeń o bluźnierstwo mogli rejestrować tylko wysocy stopniem policjanci oraz by proces odbywał się automatycznie w Sądzie Najwyższym.

Zdaniem aktywistów takie kroki zmniejszą czynnik nacisku społeczności lokalnej na przedstawicieli policji i sądownictwa. Komentatorzy twierdzą jednak, że rząd Pakistanu nie będzie w stanie wprowadzić w ustawie żadnych zmian z obawy przed fundamentalistami.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: oecumene.radiovaticana.org


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ustawa o bluźnierstwie - narzędzie do załatwiania prywatnych porachunków

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Ustawa o bluźnierstwie - narzędzie do załatwiania prywatnych porachunków