Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Ustawa zakazująca hazardu w Internecie weszła w życie

Prawo

rss

Ustawa zakazująca hazardu w Internecie weszła w życie

2011.07.13//  D. Pęgiel
Od wtorku obowiązuje znowelizowana ustawa o grach hazardowych. Nowe przepisy zakazują hazardu z wyjątkiem zakładów wzajemnych. Resort finansów zapowiada ściganie firm, które będą łamały polskie regulacje – czytamy na stronach internetowych "Rzeczpospolitej".

- Dla tak wysoko opodatkowanej branży każde źródło przychodów jest ważne – mówi Marek Oleszczuk ze Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich. Mateusz Juroszek z zarządu Star-Typ Sport twierdz, że jego firma jest gotowa złożyć wniosek o koncesję na oferowanie zakładów w sieci natychmiast i ma nadzieję, iż Ministerstwo Finansów wyda ją szybko.
Hazard, Internet
Hazard, Internet Nowe przepisy zakazują hazardu z wyjątkiem zakładów wzajemnych
Hazard, Internet

Podobny wniosek planuje złożyć Totolotek SA. - Szacujemy, że ten kanałsprzedaży może zwiększyć przychody o ok. 10% – przyznał Łukasz Seweryniak z Totolotek SA. Jego zdaniem nowa ustawa nie gwarantuje jednak zniknięcia szarej strefy. - Ze wstępnych informacji wynika, że firmy, które działają w Internecie, a są zarejestrowane w rajach podatkowych, nie zamierzają rejestrować w Polsce działalności, ale dalej chcą oferować zakłady wzajemne dla polskich klientów – mówi Seweryniak.
Hazard, Internet
Hazard, Internet
Hazard, Internet

Legalni bukmacherzy zapowiadają, że będą powiadamiać służby o nieprawidłowościach w sieci, licząc na natychmiastową reakcję. W myśl ustawy służby kontrolne będą mogły ścigać organizatorów nielegalnych gier hazardowych w wypadku, gdy strona oferująca gry będzie w języku polskim i kierowana do graczy w naszym kraju. Kara spadnie również na grającego. W przypadku organizatorów gier oferowanych na serwerach znajdujących się za granicą, polskie służby będą mogły wystąpić o pomoc prawna do państwa, na którego terytorium umieszczony jest serwer – informuje Rzeczpospolita.pl.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Rzeczpospolita, rp.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ustawa zakazująca hazardu w Internecie weszła w życie

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Ustawa zakazująca hazardu w Internecie weszła w życie