Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Ustawa zakazująca hazardu w Internecie weszła w życie

Prawo

rss

Ustawa zakazująca hazardu w Internecie weszła w życie

2011.07.13//  D. Pęgiel
Od wtorku obowiązuje znowelizowana ustawa o grach hazardowych. Nowe przepisy zakazują hazardu z wyjątkiem zakładów wzajemnych. Resort finansów zapowiada ściganie firm, które będą łamały polskie regulacje – czytamy na stronach internetowych "Rzeczpospolitej".

- Dla tak wysoko opodatkowanej branży każde źródło przychodów jest ważne – mówi Marek Oleszczuk ze Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich. Mateusz Juroszek z zarządu Star-Typ Sport twierdz, że jego firma jest gotowa złożyć wniosek o koncesję na oferowanie zakładów w sieci natychmiast i ma nadzieję, iż Ministerstwo Finansów wyda ją szybko.
Hazard, Internet
Hazard, Internet Nowe przepisy zakazują hazardu z wyjątkiem zakładów wzajemnych
Hazard, Internet

Podobny wniosek planuje złożyć Totolotek SA. - Szacujemy, że ten kanałsprzedaży może zwiększyć przychody o ok. 10% – przyznał Łukasz Seweryniak z Totolotek SA. Jego zdaniem nowa ustawa nie gwarantuje jednak zniknięcia szarej strefy. - Ze wstępnych informacji wynika, że firmy, które działają w Internecie, a są zarejestrowane w rajach podatkowych, nie zamierzają rejestrować w Polsce działalności, ale dalej chcą oferować zakłady wzajemne dla polskich klientów – mówi Seweryniak.
Hazard, Internet
Hazard, Internet
Hazard, Internet

Legalni bukmacherzy zapowiadają, że będą powiadamiać służby o nieprawidłowościach w sieci, licząc na natychmiastową reakcję. W myśl ustawy służby kontrolne będą mogły ścigać organizatorów nielegalnych gier hazardowych w wypadku, gdy strona oferująca gry będzie w języku polskim i kierowana do graczy w naszym kraju. Kara spadnie również na grającego. W przypadku organizatorów gier oferowanych na serwerach znajdujących się za granicą, polskie służby będą mogły wystąpić o pomoc prawna do państwa, na którego terytorium umieszczony jest serwer – informuje Rzeczpospolita.pl.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Rzeczpospolita, rp.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ustawa zakazująca hazardu w Internecie weszła w życie

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Ustawa zakazująca hazardu w Internecie weszła w życie