Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   W 2013 r. wzrośnie minimalna pensja?

Finanse

rss

W 2013 r. wzrośnie minimalna pensja?

2012.06.12//  P. Rączka
Minister pracy - Władysław Kosiniak-Kamysz proponuje, żeby od przyszłego roku minimalne wynagrodzenie wzrosło o 100 zł, do 1,6 tys. zł. Podwyżką płacy minimalnej zajęła się na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów. W zeszłym roku najniższa krajowa wynosiła 1386 zł, w obecnym jest 1500zł. Kolejna podwyżka jest możliwa ze względu na zapisany w ustawie prognozowany wzrost inflacji i PKB.
W 2013 r. wzrośnie minimalna pensja?
W 2013 r. wzrośnie minimalna pensja?
W 2013 r. wzrośnie minimalna pensja?

Rząd przekaże teraz propozycje minimalnej pensji Komisji Trójstronnej - musi to zrobić do piątku. Potem pracodawcy i związkowcy będą mieli czas do 15 lipca na to, aby dojść do porozumienia, a jeżeli negocjację się nie powiodą decyzję podejmie rząd. Musi to zrobić do 15 września, wówczas płaca minimalna nie będzie mogła być niższa niż ta z propozycji dla Komisji Trójstronnej.

Związkowcy chcą wyższej podwyżki - do 1676 zł, pracodawcy jednak nie godzą się na to, żeby było to więcej niż 1,6 tys. zł. W Sejmie trwają również prace nad obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o pensji minimalnej, który został przygotowany przez związkowców "Solidarności". Chcą oni uzależnienia wysokości najniższego wynagrodzenia od wzrostu PKB. Pierwsze czytanie projektu odbyło się już w lutym. Teraz ma się nim zająć sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Orient Bambino SS - recenzja eleganckiego zegarka



Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
W 2013 r. wzrośnie minimalna pensja?

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • BMW serii 8 zgodnie z zapowiedziami zostało zaprezentowane przy okazji 24-godzinnego wyścigu w Le...

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Gry

  • The Last of Us: Part II było jedną z najważniejszych gier zaprezentowanych podczas targów E3 na...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   W 2013 r. wzrośnie minimalna pensja?