Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   W co inwestować? Trunki, obrazy, kolekcje

Finanse

rss

W co inwestować? Trunki, obrazy, kolekcje

2009.12.06//  R.Staniec
Tagi: Inwestycje
Do tego, że warto pomnażać swój kapitał, z pewnością nikogo przekonywać nie trzeba. Wytrawny inwestor może to uczynić za pomocą giełdy. Dla osób preferujących mniejsze ryzyko, alternatywą okażą się sztabki złota, czy obligacje.

Nie każdy natomiast wie o tym, że zarabiać możemy także na wybranych gatunkach wina inwestycyjnego, a także na whisky. Inwestycje w trunki są w zasadzie niezależne od ryzyka giełdowego. Stwarzają przy tym inwestorowi, potencjalnie rzecz biorąc, dobre perspektywy zarobku. Nie mniej jednak również i one nie są całkowicie wolne od ryzyka.
W co inwestować Aukcja obrazów w Sotheby's
W co inwestować Leżakujące wina
W co inwestować Inwestować trzeba z głową

Podejmując decyzję o zainwestowaniu w wino, inwestorzy dokonują jego zakupu niemalże na etapie zbioru winorośli. Następnie wino  leżakować musi jeszcze przez kilka lat w beczce, a następnie w butelkach. Dokładne parametry trunku, znane więc będą dopiero po ukończeniu produkcji. Tym samym podstawowe ryzyko inwestora, wiąże się tu właśnie z niewiedzą co do jakości finalnego wyrobu.

Zwrot inwestycji na winie, może sięgnąć nawet 300 proc. w przeciągu 5-8 lat. Ale jeśli nie będziemy mieć dużo szczęścia, zarobimy ledwie kilkanaście procent. Poza szczęściem, niezbędna inwestorowi jest także profesjonalna wiedza, aby dokonać właściwego wyboru gatunku. Znakomita większość win przeznaczanych do celów inwestycji, pochodzi z francuskiego regionu Bordeaux. Ale nawet tutaj, liczą się tylko wybrane gatunki kilkudziesięciu win.
W co inwestować Kolekcja monet
W co inwestować Znaczki to również forma inwestowania
W co inwestować Podobnie jak rzadkie alkohole

Ostatnio bardzo modne stają się również inwestycje w whisky. Lokując pieniądze w szkocką whisky, można oczekiwać zwrotu inwestycji na poziomie 15 do 30 proc. w przeciągu jednego roku. Także tutaj obowiązuje stara zasada, że najwyżej ceni się trunki, których jest mało na rynku, np. whisky typu single malt, stanowiąca jedynie 0,2 proc. światowej produkcji.

Inwestować w trunek możemy poprzez pośredników. Wówczas otrzymujemy jedynie certyfikat, potwierdzający dokonanie zakupu. Natomiast wino, czy whisky, wystawiane jest na sprzedaż za pośrednictwem brokerów, na rynku kolekcjonerskim.

Inwestowanie w złoto nie daje dodatkowej przyjemności obcowania ze sztuką
Poza trunkami inwestować można też w dzieła sztuki znanych i uznanych twórców. Ich wartość zawsze będzie pewna i nie spadnie poniżej pewnego pułapu.

Dla koneserów ciekawą propozycją mogą okazać się inwestycje w znaczki pocztowe, monety kolekcjonerskie, płyty winylowe, czy autografy. Jednak o cenie rynkowej tych przedmiotów, w znacznej mierze decydują gusta i upodobania indywidualnych kolekcjonerów. Trudniej więc znaleźć odpowiedniego kupca, gotowego zapłacić satysfakcjonującą cenę.

Zakup dzieł sztuki, czy trunków inwestycyjnych nie powinien być traktowany, jako główne źródło inwestowania. Natomiast wszelkie alternatywne lokaty kapitału, z pewnością stanowią ciekawe uzupełnienie portfela inwestycji.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Puls Biznesu


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
W co inwestować? Trunki, obrazy, kolekcje

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   W co inwestować? Trunki, obrazy, kolekcje