Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Wakacje kredytowe - warto skorzystać?

Finanse

rss

Wakacje kredytowe - warto skorzystać?

2013.04.26//  P. Rączka
Wakacje to nie tylko okres w którym możemy odpocząć od pracy, ale to także okres gdzie możemy odpocząć od spłaty kredytu hipotecznego. Już praktyczne w każdym banku można skorzystać z wakacji kredytowych, co pozwala nam odłożyć w czasie spłatę hipoteki, a pieniądze które miały zostać przeznaczony na ten cel wydać rachunki bądź inne niezbędne wydatki. Zwykle banki takie rozwiązanie oferują bezpłatnie.

Wakacje kredytowe - warto skorzystać?
Należy pamiętać, że wakacje kredytowe nie oznaczają anulowania płacenia raty, lecz tylko obowiązek ten zostanie odłożony w czasie. Niektóre banki z kolei rozwiązują to w ten sposób, iż niezapłacona część dopisywana jest do kredytu bez zmiany czasu trwania umowy, co przekłada się na niewielką podwyżkę miesięcznej raty. Warto pamiętać, aby zanim skorzystamy z takiej możliwości, w pełni dowiedzieć się jak to wygląda w naszym banku.

Banki zazwyczaj oferują zawieszenie spłaty kapitałowej część raty lub całej raty kapitałowo-odsetkowej. W pierwszym przypadku minusem jest to, że w początkowym okresie spłaty kredytu większą część raty stanowią odsetki, co oznacza, że klient większą część raty i tak będzie musiał zapłacić. Natomiast w drugim przypadku w danym miesiącu w ogóle nie ponosi kosztów z tytułu obsługi kredytu hipotecznego.

W większości banków skorzystanie z wakacji kredytowych jest możliwe po sumiennym spłacaniu raty przez 12 miesięcy. Te banki, które w standardowej ofercie nie mają gotowych rozwiązań deklarują, że do podchodzą do klientów indywidualnie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wakacje kredytowe - warto skorzystać?

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Wakacje kredytowe - warto skorzystać?