Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Wakacje kredytowe - warto skorzystać?

Finanse

rss

Wakacje kredytowe - warto skorzystać?

2013.04.26//  P. Rączka
Wakacje to nie tylko okres w którym możemy odpocząć od pracy, ale to także okres gdzie możemy odpocząć od spłaty kredytu hipotecznego. Już praktyczne w każdym banku można skorzystać z wakacji kredytowych, co pozwala nam odłożyć w czasie spłatę hipoteki, a pieniądze które miały zostać przeznaczony na ten cel wydać rachunki bądź inne niezbędne wydatki. Zwykle banki takie rozwiązanie oferują bezpłatnie.

Wakacje kredytowe - warto skorzystać?
Należy pamiętać, że wakacje kredytowe nie oznaczają anulowania płacenia raty, lecz tylko obowiązek ten zostanie odłożony w czasie. Niektóre banki z kolei rozwiązują to w ten sposób, iż niezapłacona część dopisywana jest do kredytu bez zmiany czasu trwania umowy, co przekłada się na niewielką podwyżkę miesięcznej raty. Warto pamiętać, aby zanim skorzystamy z takiej możliwości, w pełni dowiedzieć się jak to wygląda w naszym banku.

Banki zazwyczaj oferują zawieszenie spłaty kapitałowej część raty lub całej raty kapitałowo-odsetkowej. W pierwszym przypadku minusem jest to, że w początkowym okresie spłaty kredytu większą część raty stanowią odsetki, co oznacza, że klient większą część raty i tak będzie musiał zapłacić. Natomiast w drugim przypadku w danym miesiącu w ogóle nie ponosi kosztów z tytułu obsługi kredytu hipotecznego.

W większości banków skorzystanie z wakacji kredytowych jest możliwe po sumiennym spłacaniu raty przez 12 miesięcy. Te banki, które w standardowej ofercie nie mają gotowych rozwiązań deklarują, że do podchodzą do klientów indywidualnie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wakacje kredytowe - warto skorzystać?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Wakacje kredytowe - warto skorzystać?