Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Więcej punktów karnych za niedostosowanie się do przepisów ruchu drogowego

Prawo

rss

Więcej punktów karnych za niedostosowanie się do przepisów ruchu drogowego

2011.09.20//  D. Pęgiel
Za niedostosowanie się do przepisów ruchu drogowego kierowcy będą dostawać więcej punktów karnych – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak donosi "Rzeczpospolita", nowy taryfikator ma zdaniem policjantów poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach – poinformował portal Onet.pl.
MSWiA wprowadzi ostrzejszy taryfikator
MSWiA wprowadzi ostrzejszy taryfikator MSWiA wprowadzi ostrzejszy taryfikator
MSWiA wprowadzi ostrzejszy taryfikator

Nowe regulacje przewidują, że na przykład za rozmowę przez telefon komórkowy w czasie prowadzenia samochodu kierowca może otrzymać pięć punktów karnych. Obecnie za to przewinienie nie otrzymuje ich wcale. Z trzech do sześciu punktów miałaby wzrosnąć kara za przewożenie dziecka bez odpowiedniego fotelika. Cztery punkty dostanie kierowca za brak zapiętych pasów, co dziś karane jest jednym punktem. Ostrzejsze kary przewidziano także dla kierujących pojazdem, którzy łamią prawa pieszych.
MSWiA wprowadzi ostrzejszy taryfikator
MSWiA wprowadzi ostrzejszy taryfikator
MSWiA wprowadzi ostrzejszy taryfikator

"Rzeczpospolita" zaznacza, że według statystyk dzisiejsze kary nie odstraszają kierowców od nagminnego łamania przepisów ruchu drogowego. Na ich poczynania nie wpłynął ani fakt, iż policja coraz częściej wyłapuje piratów drogowych, co przekłada się na dwucyfrowy wzrost liczby wystawianych mandatów, ani ich wysokość. Gazeta przytacza również dane, z których wynika, że w ubiegłym roku doszło do prawie 39 tysięcy wypadków.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, Rzeczpospolita


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Więcej punktów karnych za niedostosowanie się do przepisów ruchu drogowego

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Więcej punktów karnych za niedostosowanie się do przepisów ruchu drogowego