Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Wielka Brytania: Polacy popełniają najwięcej przestępstw

Prawo

rss

Wielka Brytania: Polacy popełniają najwięcej przestępstw

2011.09.14//  D. Pęgiel
Tylko w ubiegłym roku sądy na Wyspach Brytyjskich skazały aż 6777 polskich obywateli. Ponadto Polacy stanowili najliczniejszą grupę wśród przestępców pochodzących z krajów Europy – poinformowało brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Tamtejsze media zauważają, iż mimo takiej sytuacji, Polacy nie mogą zostać wydaleni z Wielkiej Brytanii, gdyż chroni ich prawo europejskie. Wskazują, że spośród wszystkich skazanych tylko 270 osób zostało zobligowanych do powrotu do Polski – donosi portal Gazeta.pl.
Wielka Brytania: Polacy popełniają najwięcej przestępstw W 2010 roku brytyjskie sądy..
Wielka Brytania: Polacy popełniają najwięcej przestępstw ...skazały...
Wielka Brytania: Polacy popełniają najwięcej przestępstw ...aż 6777 polskich obywateli

"The Telegraph" zaznacza, że deportacje Polaków utrudnia prawo o swobodnym przemieszczaniu się osób wewnątrz Unii Europejskiej. W myśl obowiązujących regulacji zmuszeni do wyjazdu po odbyciu wyroku mogą być jedynie przestępcy skazani na karę co najmniej dwóch lat pozbawienia wolności i tylko ci, którzy stanowią "poważne zagrożenie dla społeczeństwa". Z kolei "Daily Mail" zauważa, że to samo prawo stoi na przeszkodzie do odmowy wjazdu na teren Wielkiej Brytanii większości przestępców, z wyjątkiem tylko tych najpoważniejszych (morderców i gwałcicieli)

Zdaniem przedstawiciela Zjednoczenia Polskiego (największej organizacji reprezentującej interesy polskich obywateli w Wielkiej Brytanii), pozycję obywateli naszego kraju na szczycie tej listy można interpretować na różne sposoby. Jego zdaniem liczba przestępców rośnie proporcjonalna do liczby Polaków na tym terenie. A że jest nas na Wyspach tak wielu, to mamy taki wysoki wynik. Tuż za przybyszami z Polski w tym niechlubnym rankingu znaleźli się Rumuni – 4343 skazanych. Trzecią pozycję zajęli Litwini – 4173 skazanych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Erupcja wulkanu na Białej Wyspie

Źródło: gazeta.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wielka Brytania: Polacy popełniają najwięcej przestępstw

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

  • Marshall poszerza swoją ofertę o głośnik Emberton, czyli najmniejsze i najbardziej mobilne...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Wielka Brytania: Polacy popełniają najwięcej przestępstw