Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Wielka Brytania: Polacy przodują w więziennych statystykach

Prawo

rss

Wielka Brytania: Polacy przodują w więziennych statystykach

2011.02.22//  D. Pęgiel
Liczba emigrantów z krajów wschodnioeuropejskich odsiadujących wyrok w Wielkiej Brytanii wzrosła aż o 850% od momentu otwarcia brytyjskiego rynku pracy w 2004 roku. Najwięcej w tamtejszych więzieniach przebywa przestępców z Polski – donosi The Sun. W tym okresie liczba Polaków w brytyjskich zakładach karnych wzrosłą dwunastokrotnie.
więzienie Polacy przodują...
więzienie ...w więziennych statystykach...
więzienie ...Wielkiej Brytanii

Z danych przedstawionych przez gazetę wynika, że jeden na dziesięciu skazanych obcokrajowców odbywających karę na Wyspach pochodzi z Polski. Całkowita liczba wszystkich uwięzionych cudzoziemców między 2004 a 2009 rokiem podskoczyła z 8355 do 12408 osób, czyli aż o 48,5%. The Sun twierdzi, iż sytuacja zmieniła się na gorsze po rozszerzeniu Unii Europejskiej o dawne państwa bloku wschodniego..

W 2004 roku w angielskie i walijskie więzienia zasiliło jedynie 99 Polaków. Pięć lat później liczba polskich przestępców zatrzymanych w ciągu roku wyniosła 1240. Na drugim miejscu tego niechlubnego zestawienia znaleźli się Litwini. W pierwszym roku po otwarciu granic uwięziono 105 obywateli Litwy, a w 2009 – 883.

Dziennikarze uzyskali powyższe dane od brytyjskiej służby penitencjarnej na podstawie Freedom of Information Act. Jest to prawo umożliwiające każdemu obywatelowi Wielkiej Brytanii ubieganie się o dostęp do wskazanych informacji, jeśli nie są one objęte klauzulą poufności.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Erupcja wulkanu na Białej Wyspie

Źródło: gazeta.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wielka Brytania: Polacy przodują w więziennych statystykach

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

  • Marshall poszerza swoją ofertę o głośnik Emberton, czyli najmniejsze i najbardziej mobilne...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Wielka Brytania: Polacy przodują w więziennych statystykach