Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Włoscy mafiosi kontaktują się przez Facebooka

Finanse

rss

Włoscy mafiosi kontaktują się przez Facebooka

2012.09.22//  P. Rączka
Tygodnik "L'Espresso" informuje, iż włoscy mafiosi nauczyli się korzystać z Facebooka pod kątem kontaktowania się między sobą, w celu planowania kolejnych celów, wydawania rozkazów i kierowania pogróżek. Portal społecznościowy wykorzystują m.in gangi z Sycylii, Neapolu i Kalabrii, jak i niżsi rangą przestępcy, płatni zabójcy i handlarze narkotyków. Powodem tego jest fakt, iż rozmowy telefoniczne mogą być podsłuchiwane, a w internecie trudniej przechwycić wiadomość.
23-letni syn bossa z Palermo, przebywający w areszcie domowym, posunął się nawet do tego, że wysłał pogróżki do właściciela sklepu z żądaniem okupu ze swojego profilu z prawdziwym nazwiskiem i zdjęciem. Wymiar sprawiedliwości zaczął już śledzić mafiosów w internecie. Co ciekawe, niektórzy nie zmieniają nawet tożsamości. Jeden z nich po próbie zamachu w ramach mafijnych porachunków, połączył się ze szpitala z internetem i na swojej stronie, pełnej zdjęć z całym arsenałem, poinformował wszystkich, że uszedł z życiem i został tylko lekko ranny.

Na Facebooku można zauważyć coraz więcej grup fanów podporządkowanych jakieś mafii lub bossowi. Udostępniane są również "lekcje" dla kandydatów na mafiosów i "wykłady" na temat ich kodeksu honorowego. Prokurator do walki z mafią z Neapolu - Antonello Ardituro zauważył, iż internet stał się środkiem szerzenia "przestępczej propagandy" po to, by zdobywać społeczne poparcie dla mafii.

Organy bezpieczeństwa przyznają, że obecnie to właśnie Facebook stanowi w wielu przypadkach punkt wyjściowy dochodzenia. - To dla nas ważne wsparcie - powiedział szef policji z Mediolanu, Alessandro Giuliano.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Włoscy mafiosi kontaktują się przez Facebooka

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Włoscy mafiosi kontaktują się przez Facebooka