Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Włosi rozkradli unijne dotacje

Finanse

rss

Włosi rozkradli unijne dotacje

2013.02.07//  D. Pęgiel
Trybunał Obrachunkowy w Rzymie oznajmił, że we Włoszech w ciągu minionych 10 lat sprzeniewierzono ponad miliard euro z unijnych funduszy. Komentatorzy odnosząc się do danych włoskiego odpowiednika Najwyższej Izby Kontroli podkreślają, że nielegalne wykorzystanie lub kradzież środków z Unii Europejskiej to prawdziwa plaga, przede wszystkim w południowej części Włoch - podał portal pb.pl.
Włosi rozkradli unijne dotacje We Włoszech w ciągu dekady...
Włosi rozkradli unijne dotacje ...sprzeniewierzono ponad miliard euro...
Włosi rozkradli unijne dotacje ...z funduszy Unii Europejskiej

Prokurator Trybunału Obrachunkowego Salvatore Nottola podkreślił, że w wyniku oszustw włoska gospodarka została pozbawiona potężnych sum pieniędzy z UE. Doszło do tego mimo stanowczej walki z takimi przestępstwami i kontroli prowadzonych przez Gwardię Finansową.

To właśnie włoska policja skarbowa regularnie wpada na trop przestępczych powiązań między lokalnymi władzami dysponującymi środkami z Brukseli oraz prywatnymi przedsiębiorcami. Ponadto funkcjonariusze odnotowują przypadki, w których firmom powierza się finansowane przez Unię Europejską projekty przekraczające ich możliwości.

Kierownictwo Trybunału Obrachunkowego wskazało także na inną plagę nękającą włoską gospodarkę. Chodzi o korupcję, która "zagnieździła się na wszystkich poziomach administracji publicznej". Zdaniem prokuratura Nottoli łapówkarstwo "wyrządza ogromne szkody i odbiera ludziom zaufanie do instytucji życia publicznego".
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: pb.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Włosi rozkradli unijne dotacje

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Włosi rozkradli unijne dotacje