Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Wymarzeni pracodawcy młodych Polaków

Firma

rss

Wymarzeni pracodawcy młodych Polaków

2014.05.23//  S. Sikorska
Młodzi Polacy wybrali najlepszych pracodawców, czyli te firmy, w których najchętniej podjęliby pracę, gdyby tylko istniała taka możliwość. Odpowiedzi udzielano w kilku kategoriach tak, by podzielić marki zgodnie, z branżą w której działają. Wyodrębniono łącznie 7 z nich: Biznes, Inżynierię, IT, Nauki ścisłe, Nauki humanistyczne, Prawo oraz Medycynę i farmację. Młodzi oceniali pracodawców głównie pod kątem tych cech, jakich oczekują od firmy, która rzeczywiście zatrudni ich w przyszłości. Jak sami przyznali, najbardziej zależy im na stabilizacji zatrudnienia. Takiej odpowiedzi udzieliło 65% ankietowanych. 43% z nich podkreśla, że chciałoby pracować min. 5 lat w jednej firmie. Polskim studentom zależy też na możliwości pogłębiania swoich umiejętności oraz na tym, by praca pozwalała im prowadzić udane życie osobiste, czyli na zbilansowaniu życia zawodowego z prywatnym. Natomiast idealnym pracodawcą jest firma, która zapewnia możliwość rozwoju w przyszłości i gwarantuje wysokie zarobki. Dobrze też, jeśli w pracy będzie panowała przyjazna atmosfera.
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków Biznes
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków

A jakie firmy są wymarzonymi pracodawcami Polaków? Po analizie wszystkich kategorii można odnieść wrażenie, że zdecydowanie jest to Google Poland. W pierwszym zestawieniu, które obejmuje firmy działające w kategorii Biznes Google zajęło pierwsze miejsce, zyskując 16,20%. Oznacza to skok o jedną pozycję w porównaniu do ubiegłego roku. Zaraz za nim uplasowała się amerykańska jednostka audytorska i doradcza Ernst & Young, na którą zagłosowało 13,26% respondentów. E&Y straciło tym samym ubiegłoroczny fotel lidera. Najniższe miejsce na podium należało do PKO BP, które zyskało 10,94% głosów, utrzymując lokatę sprzed roku.
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków Inżynieria
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków

W kategorii Inżynieria pierwsze miejsce zdobyła deweloperska i budowlana  Skanska Grupa, na którą głos oddało 17,22% ankietowanych. 2. z kolei Budimex zdobył ich 11,51%. Dwa pierwsze miejsca nie zmieniły się względem ubiegłego roku. 9,05% młodych Polaków udzielających odpowiedzi w plebiscycie chciałoby natomiast zostać zatrudnionych w szeregach Polskiej Grupy Energetycznej (PGE). Jest to awans PGE o jedno oczko. Koncern energetyczny zamienił się miejscami z miedziowym KGHM.
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków IT
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków

Kolejną kategorią jest IT, w której po raz kolejny triumfuje Google Poland. Koncern informatyczny otrzymał ponad połowę głosów (52,63%) i utrzymał ubiegłoroczną lokatę. Bez zmian było również na dwóch kolejnych miejscach. 2. pozycja po raz kolejny przypadła Microsoftowi, na który zagłosowało 45,01% pytanych, natomiast ostatnie miejsce na podium zajęło IBM, które otrzymało 25,80% głosów.
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków Nauki ścisłe
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków

Kategorię Nauki ścisłe zdominowały koncerny farmaceutyczne. 1. miejsce zajął niemiecki Bayer, który otrzymał 14,89% głosów, a 2. lokata przypadła rodzimej Polpharmie, na którą głos oddało 14,77% ankietowanych. W tej kategorii widoczne jest spore rozdrobnienie. Na następnego pracodawcę z kolei, tym razem już nie farmaceutycznego, ale na Nestle Poland zagłosowało 14,36% respondentów.
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków Nauki humanistyczne
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków

W następnej kategorii, czyli w Naukach humanistycznych zwyciężył TVN, który uzyskał 25,43% głosów, tym samym utrzymując się na czele kolejny rok z rzędu. 2. miejsce należało do Google Poland, które w tej branży awansowało o jeden punkt w porównaniu do plebiscytu z 2013r. Do pierwszej trójki z impetem wpadło Polskie Radio, które w roku ubiegłym w ogóle nie pojawiło się w zestawieniu. Tym razem otrzymało jednak aż 18,46% głosów, co pozwoliło zadebiutować od razu znajdując się na podium.
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków Prawo
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków

Jeśli chodzi o Prawo, to pierwsze trzy miejsca należały do już wcześniej wysoko ocenianych Ernst & Young, Google Poland oraz TVN, na które głosowało odpowiednio 18,96%, 17,82% oraz 14,95% respondentów. Ostatnią kategorią była Medycyna i farmacja, w której pierwsze miejsce przypadło Centrum Medycznego ENEL-MED, na które głos oddało 21,43% pytanych. Na drugim miejscu uplasowało się Centrum Medycyny Sportowej, na które zagłosowało 21,01%. Na 3. miejscu znalazło się Medicover, które otrzymało 20,88% głosów.
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków Medycyna i farmacja
Najlepsi pracodawcy wg młodych Polaków

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wymarzeni pracodawcy młodych Polaków

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Wymarzeni pracodawcy młodych Polaków