Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Wymiar czasu pracy w 2013 roku

Firma

rss

Wymiar czasu pracy w 2013 roku

2012.11.25//  D. Pęgiel
Z wyliczeń "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że w 2013 roku zatrudnieni na pełnym etacie przepracują 2008 godzin w 251 dni; bez względu na zastosowany okres rozliczeniowy. W stosunku do bieżącego roku dla osób pracujących od poniedziałku do piątku to mniej o jeden dzień (8 godzin). Najwięcej pracy będzie w lipcu - 184 godziny, a najmniej w listopadzie - 152 godziny.
Wymiar czasu pracy w 2013 roku W przyszłym roku zatrudnieni...
Wymiar czasu pracy w 2013 roku ...na pełnym etacie...
Wymiar czasu pracy w 2013 roku ...przepracują 2008 godzin

Przypomnijmy, że wymiar czasu pracy to maksymalna liczba godzin, jaką zatrudniony może przepracować w danym okresie rozliczeniowym. Ustalenie tego ostatniego jest wymagane do prawidłowego zaplanowania pracownikowi czasu pracy.

Nie można zakładać w harmonogramach pracy większej liczby godzin, niż wynika to z wymiaru. Działanie w ten sposób byłoby równoznaczne z planowaniem pracy nadliczbowej, a ta z zasady jest nieprzewidywalna - dopuszcza się ją tylko w razie konieczności. W myśl art. 151 par. 1 k.p. jest to ochrona życia lub zdrowia ludzkiego, ochrona mienia lub środowiska albo usunięcia awarii lub wystąpienie szczególnych potrzeb pracodawcy

Zgodna z prawem jest natomiast sytuacja, w której w harmonogramie zaplanowano mniejszą liczbę godzin, niż przewiduje to obowiązujący wymiar czasu pracy. Takie działanie jest jednak nieekonomiczne z punktu widzenia pracodawcy, gdyż pracownik zachowałby prawo do wynagrodzenia w pełnej wysokości przy jednoczesnym niewypracowaniu pełnego wymiaru.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Orient Bambino SS - recenzja eleganckiego zegarka

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wymiar czasu pracy w 2013 roku

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Ram 2500 Power Wagon został przedstawiony jako najbardziej uniwersalny i przyjazny kierowcy...

W dziale Kultura

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Wymiar czasu pracy w 2013 roku