Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Wyniki sondażu prezydenckiego

Polityka

rss


Warning: Creating default object from empty value in /www/www.banzaj.pl/class/web_poll.php on line 108

Wyniki sondażu prezydenckiego

2012.04.15//  D. Pęgiel
Z sondażu przeprowadzonego przez MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie RMF FM wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się 15 kwietnia 2012 roku, zwyciężyłby w nich Bronisław Komorowski. Drugie miejsce przypadłoby Jarosławowi Kaczyńskiemu - czytamy na portalu Wirtualna Polska.

Ankieta: Na kogo zagłosowałbyś w wyborach prezydenckich?


Głos na obecnego prezydenta oddałoby 46% ankietowanych Polaków. Chęć głosowania na szefa Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowało 17% osób. Trzecie miejsce zajął Zbigniew Ziobro; lider Solidarnej Polski uzyskał 10% głosów. Janusz Palikot i Waldemar Pawlak mogliby liczyć na 5% respondentów. Po 4% głosów otrzymali Janusz Korwin-Mikke i Leszek Miller. 1% pytanych wybrał Pawła Kowala.
Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski

2% respondentów zagłosowałoby na innego kandydata. 5% Polaków przyznało, że nie ma jeszcze faworyta w wyborach prezydenckich. Z badania przeprowadzonego przez MillwardBrown SMG/KRC wynika także, że do urn poszłoby 62% Polaków.

Dobre notowania Bronisława Komorowskiego w sondażu MillwardBrown SMG/KRC mają swoje odzwierciedlenie w badaniach na temat oceny jego działalności. Przypomnijmy, że w marcowej ankiecie CBOS 63% badanych pozytywnie odniosło się do poczynań obecnego prezydenta; źle postrzegały ją 24% respondentów.

Sondaż CBOS pokazał, że notowania prezydenta są w miarę stabilne. Pozytywnie o pracy Komorowskiego wypowiedziało się o 2 punkty procentowe mniej ankietowanych niż w lutym, a źle oceniło ją o 2 punkty procentowe więcej respondentów. 13% nie miało zdania w tej kwestii.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wp.pl, RMF FM


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wyniki sondażu prezydenckiego

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Sport

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Wyniki sondażu prezydenckiego