Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Wzmocnienie złotego dzięki poprawie nastrojów na rynkach finansowych

Opinie

rss

Wzmocnienie złotego dzięki poprawie nastrojów na rynkach finansowych

2009.11.23//  Marcin R. Kiepas
Poprawa nastrojów na rynkach finansowych pozytywnie wpływa na poniedziałkowe notowania złotego. O godzinie 11:30 kurs USD/PLN testował poziom 2,7493 zł, a EUR/PLN 4,1187 zł. W piątek pod koniec dnia było to odpowiednio 2,7917 zł i 4,1457 zł.
Przeczytaj także: Polityk pokutuje w klasztorze »Poprawa klimatu inwestycyjnego i związany z tym wzrost apetytu na ryzyko, to nie jedyny czynnik wzmacniający polską walutę. Równie duży wpływ ma wzrost notowań EUR/USD o ponad cent, co zbliżyło tę parę do strefy podażowej zlokalizowanej w pobliżu poziomu 1,50 dolara. Zważywszy, że oba czynniki już od dłuższego czasu determinują zachowanie złotego, należy założyć kontynuację tego procesu w kolejnych dniach. To może oznaczać, że dzisiejszy powrót USD/PLN i EUR/PLN do trendu spadkowego nie będzie miał trwałego charakteru.
Przede wszystkim dlatego, że przed czwartkowym Świętem Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych może zwyciężyć koncepcja realizacji zysków na Wall Street, co położy się cieniem na sytuacji na innych rynkach, osłabiając równocześnie złotego. Po drugie, pomimo dzisiejszych zdecydowanych wzrostów EUR/USD, para ta wciąż pozostaje w kreślonym od prawie trzech tygodni trendzie bocznym.

Istotnego wpływu na zachowanie złotego w czwartym tygodniu listopada, podobnie jak to miało miejsce w poprzednim, nie będą miały "figury" z Polski. W środę Rada Polityki Pieniężnej podejmie decyzje ws. stóp procentowych. Inwestorzy są zgodni. Nie zostaną one zmienione (obecnie stopa referencyjna kształtuje się na poziomie 3,5 proc.). Bez wpływu pozostaną też publikowane tego samego dnia październikowe dane o sprzedaży detalicznej (prognoza: 2,5 proc.) i stopie bezrobocia (11,1 proc.).

O ile w tym tygodniu kontynuacja obserwowanego obecnie umocnienia złotego jest wątpliwa, to takie umocnienie wciąż jest scenariuszem bazowym na kolejne tygodnie. Nie jest wykluczone, że jeszcze w tym roku euro przetestuje okolice 4 zl, a dolar 2,65 zł.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wzmocnienie złotego dzięki poprawie nastrojów na rynkach finansowych

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Wzmocnienie złotego dzięki poprawie nastrojów na rynkach finansowych