Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Za nieoddanie książki do Krajowego Rejestru Długów

Finanse

rss

Za nieoddanie książki do Krajowego Rejestru Długów

2011.05.19//  D. Pęgiel
Do Krajowego Rejestru Długów trafiają osoby, które zwlekają z oddaniem książek do biblioteki – donosi "Dziennik Gazeta Prawna", na który powołuje się portal Gazetaprawna.pl. Blisko 30 czytelników korzystających z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie znalazło się wczoraj na liście KRD. Bibliotekarze przyznają, że to dopiero początek akcji, która ma na celu odzyskanie książek przetrzymywanych przez wiele lat.
biblioteka, biliotekarka, książki
biblioteka, biliotekarka, książki Za nieoddanie książki można trafić do KRD
biblioteka, biliotekarka, książki

Groźba wylądowania w Krajowym Rejestrze Długów już przynosi pierwsze efektu. Wczoraj do wypożyczalni wróciła jedna książka, którą czytelniczka trzymała kilka lat. Pracownicy biblioteki w Kutnie przyznają, że do tej pory byli bezradni, ponieważ wysyłane ponaglenia nie przyniosły zadowalających efektów. - W zeszłym roku w październiku zostało wysłanych 800 powiadomień do osób, które przetrzymywały książki. Po interwencji do biblioteki wróciło jedynie 400 pozycji – stwierdziła Małgorzata Szymańska z MiPBP w Kutnie.

Nie wszystkie osoby, które zalegają ze zwrotem książki do biblioteki w Kutnie, trafiają do KRD. By znaleźć się w rejestrze, trzeba osiągnąć dług wynoszący co najmniej 200 zł. Z KRD współpracuje osiem bibliotek z całej Polski. – Umowę z KRD BIG SA zawarły placówki z Bytomia, Kutna, Tarnowa, Wałbrzycha, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Inowrocławia i Warszawy – wylicza Karolina Gazda-Wojszwiłło, przedstawicielka Krajowego Rejestru Długów. Do bazy dłużników trafiło 514 czytelników. Najwięcej z Dąbrowy Górniczej - 334 – informuje "DGP".
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: gazetaprawna.pl, Dziennik Gazeta Prawna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Za nieoddanie książki do Krajowego Rejestru Długów

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Za nieoddanie książki do Krajowego Rejestru Długów