Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Zagraniczna policja bez problemów wyegzekwuje mandat od polskich kierowców

Prawo

rss

Zagraniczna policja bez problemów wyegzekwuje mandat od polskich kierowców

2011.08.09//  D. Pęgiel
Zagraniczna policja nie będzie miała kłopotów z wyegzekwowaniem od Polaków mandatu w wysokości kilku tysięcy euro. Europosłowie pracują nad dyrektywą, która pozwoli bez problemów ściągać należność za wykroczenia popełnione na europejskich drogach. Regulacje mają zostać uchwalone jeszcze podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej i w ciągu dwóch lata wprowadzone w życie – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
fotoradary Zagraniczna policja bez problemów...
fotoradary ...wyegzekwuje mandat...
fotoradary ...od polskich kierowców

Rozwiązania te spowodują, iż w systemie znajdą się informacje o wykroczeniu drogowym, którego dopuściliśmy się np. w Austrii. Jeśli będzie to zdjęcie z fotoradaru, odnalezienie właściciela pojazdu i kierowcy spadnie na Generalna Inspekcję Transportu Drogowego. Zasada wzajemności dotyczyć będzie także Austriaków.

Nowe regulacje mają poprawić bezpieczeństwo na drogach. Jak podkreśla "Dziennik Gazeta Prawna" wysokość mandatów w niektórych państwach Unii Europejskiej może wywołać szok u polskich kierowców. Sięgają one nawet 100 tys. zł.

Dotychczas kierowcy poruszający się po zagranicznych drogach nie musieli specjalnie przejmować się sprzętem do pomiaru prędkości. - Urzędnicy obsługujący fotoradary nie są w stanie ustalić, do kogo należało auto na zagranicznej rejestracji, i tym bardziej stwierdzić, kto nim kierował. Takie zdarzenie najczęściej nie trafia nawet do systemu komputerowego, więc nawet przy osobistej kontroli nie musimy się obawiać, że będziemy ścigani – mówi oficer pionu ruchu drogowego z Komendy Głównej Policji.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: dziennik.pl; Dziennik Gazeta Prawna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zagraniczna policja bez problemów wyegzekwuje mandat od polskich kierowców

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Zagraniczna policja bez problemów wyegzekwuje mandat od polskich kierowców