Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Zagraniczni turyści wydają w Polsce coraz mniej pieniędzy

Finanse

rss

Zagraniczni turyści wydają w Polsce coraz mniej pieniędzy

2010.06.19//  J. Górszczyk
Według najnowszych danych „Rzeczpospolitej”, wydatki turystów, przyjeżdżających do Polski maleją. Jeszcze kilka lat temu branża turystyczna mogła się rozwijać, teraz sytuacja znacznie się pogorszyła.

W pierwszym kwartale tego roku, wydatki zagranicznych turystów w Polsce spadły aż o 15 procent. Szacuje się, że jedna osoba zostawia w naszym kraju średnio 300 dolarów. Oczywiście specjaliści z branży turystycznej przypominają, że jednym z powodów zmniejszenia zysków była powódź.
Warszawa
Warszawa Warszawa
Warszawa

Niektóre miasta, by przyciągnąć zagranicznych turystów oferują obniżki cen w hotelach i nie tylko. Na początku czerwca jednym z takich miejsc był Poznań. W wielu hotelach, restauracjach oraz w muzeach, turyści za wszystko płacili tylko połowę normalnej ceny. Akcja „Poznań za pół ceny” przyniosła miastu ogromne zyski.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Onet.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zagraniczni turyści wydają w Polsce coraz mniej pieniędzy

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Zagraniczni turyści wydają w Polsce coraz mniej pieniędzy