Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu

Prawo

rss

Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu

2012.01.31//  D. Pęgiel
Szczecińscy radni zaakceptowali propozycję Platformy Obywatelskiej, by w mieście w 2015 roku wprowadzić zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Zwrócili się również z apelem do parlamentarzystów o podjęcie inicjatywy, która da gminą możliwość wprowadzenia takiego zakazu - czytamy na portalu Wprost.pl.

Komunikat szczecińskiego Urzędu Miasta, którego treść przytacza PAP, głosi: W myśl przyjętego stanowiska postuluje się, aby do roku 2015 Szczecin stał się miastem, gdzie w godzinach nocnych nie sprzedaje się alkoholu z wyłączeniem restauracji, pubów i klubów nocnych. Stanie się to możliwe tylko wtedy, gdy nastąpią odpowiednie zmiany w polskim prawe. W stanowisku skierowano apel do parlamentarzystów o rozpoczęcie prac w celu wprowadzenie zmian w prawie.
Radni Szczecina chcą zakazać nocnej sprzedaży alkoholu Radni Szczecina...
Radni Szczecina chcą zakazać nocnej sprzedaży alkoholu ...chcą zakazać...
Radni Szczecina chcą zakazać nocnej sprzedaży alkoholu ...nocnej sprzedaży alkoholu

Eurodeputowany Sławomir Nitras z PO oznajmił, że nie chodzi o całkowite zakazanie sprzedaży alkoholu, a o jej ograniczenie do restauracji, klubów czy pubów. Członek rządzącego ugrupowania tłumaczył, iż regulacja ta ma na celu dbanie o wizerunek miasta oraz komfort osób mieszkających w pobliżu sklepów monopolowych.

Waldy Dzikowski z PO - wiceszef sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej - stwierdził w rozmowie z PAP, że z pomysłem umożliwienia władzom lokalnym zakazywania sprzedaży alkoholu powinny skonfrontować się najpierw organizacje samorządowe. Jeśli one uznałyby, że niezbędne są systemowe zmiany w tej materii, wówczas mogliby się nią zająć parlamentarzyści.

Ponadto na poniedziałkowej sesji radni Szczecina odrzucili obywatelski projekt, w którym zabiegano o zmniejszenie ze 100 do 50 m odległości sklepów monopolowych od tzw. obiektów chronionych (szkoły, kościoły). Przystali natomiast na sprzedaż alkoholu na kąpieliskach miejskich i w obiektach sportowych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu