Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Zbrodniarz startuje w wyborach w DRK

Polityka

rss

Zbrodniarz startuje w wyborach w DRK

2011.11.29//  D. Pęgiel
Wczoraj ruszyły wybory w Demokratycznej Republice Konga. Bierze w nich udział 11 kandydatów na prezydenta, a 18,5 tysiąca chętnych ubiega się o 500 miejsc w parlamencie. Obserwatorzy zgodnie przyznają, iż walka o prezydenturę powinna rozstrzygnąć się między obecną głową państwa Josephem Kabilą a liderem opozycji Etienne'm Tshisekedim. Największe kontrowersje budzi start Ntabo Ntaberi Sheki, którego oskarża się o zbrodnie przeciwko ludzkości.
Faworytem walki o fotel prezydencki jest aktualny przywódca Demokratycznej Republiki Kong - Joseph Kabila. Został on prezydentem kilka dni po śmierci ojca, który został zabity przez własnego ochroniarza w 2001 roku. Do tej pory nie wiadomo, kto był odpowiedzialny za zamach. Głównym rywalem Kabili jest Etienne Tshisekedi, wieloletni opozycjonista.

Największe kontrowersje i sprzeciw wśród przedstawicieli organizacji zajmujących się obroną praw człowieka budzi natomiast niezależny kandydat startujący do parlamentu z dystryktu Walikale. Ntabo Ntaberi Shekę oskarża się o zbrodnie przeciwko ludzkości i zbiorowy gwałt na 378 osobach. Zapytany przez reportera Al-Dżaziry, czy nie boi się aresztowania, stwierdził: "Nie jestem kurczakiem, żeby mnie schwytano". Sheki oskarżany jest również o nielegalny handel "krwawymi surowcami" i przymuszanie nieletnich do pracy – czytamy na portalu Tvn24.pl.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: tvn24.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zbrodniarz startuje w wyborach w DRK

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

  • Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek nowy, ulepszony NOVABLAST 2 z jeszcze lepszą...

W dziale Sport

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Zbrodniarz startuje w wyborach w DRK