Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Zbrodniarz startuje w wyborach w DRK

Polityka

rss

Zbrodniarz startuje w wyborach w DRK

2011.11.29//  D. Pęgiel
Wczoraj ruszyły wybory w Demokratycznej Republice Konga. Bierze w nich udział 11 kandydatów na prezydenta, a 18,5 tysiąca chętnych ubiega się o 500 miejsc w parlamencie. Obserwatorzy zgodnie przyznają, iż walka o prezydenturę powinna rozstrzygnąć się między obecną głową państwa Josephem Kabilą a liderem opozycji Etienne'm Tshisekedim. Największe kontrowersje budzi start Ntabo Ntaberi Sheki, którego oskarża się o zbrodnie przeciwko ludzkości.
Faworytem walki o fotel prezydencki jest aktualny przywódca Demokratycznej Republiki Kong - Joseph Kabila. Został on prezydentem kilka dni po śmierci ojca, który został zabity przez własnego ochroniarza w 2001 roku. Do tej pory nie wiadomo, kto był odpowiedzialny za zamach. Głównym rywalem Kabili jest Etienne Tshisekedi, wieloletni opozycjonista.

Największe kontrowersje i sprzeciw wśród przedstawicieli organizacji zajmujących się obroną praw człowieka budzi natomiast niezależny kandydat startujący do parlamentu z dystryktu Walikale. Ntabo Ntaberi Shekę oskarża się o zbrodnie przeciwko ludzkości i zbiorowy gwałt na 378 osobach. Zapytany przez reportera Al-Dżaziry, czy nie boi się aresztowania, stwierdził: "Nie jestem kurczakiem, żeby mnie schwytano". Sheki oskarżany jest również o nielegalny handel "krwawymi surowcami" i przymuszanie nieletnich do pracy – czytamy na portalu Tvn24.pl.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: tvn24.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zbrodniarz startuje w wyborach w DRK

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Zbrodniarz startuje w wyborach w DRK