Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Zerowy VAT na książki do końca kwietnia 2011 roku

Finanse

rss

Zerowy VAT na książki do końca kwietnia 2011 roku

2010.12.25//  D. Pęgiel
Od 1 stycznia do 30 kwietnia 2011 roku książki wyprodukowane do końca roku i znajdujące się w dystrybucji, czyli wszystkie książki na rynku, mogą być sprzedawane z zerową stawką VAT. To powinno rynek uspokoić i spowodować, aby wielkich zwrotów nowych książek nie było – oznajmił w Radiu TOK FM prezes Polskiej Izby Książki Piotr Marciszuk.
Zerowy VAT na książki do końca kwietnia 2011 roku
Zerowy VAT na książki do końca kwietnia 2011 roku Zerowy VAT na książki do końca kwietnia 2011 roku
Zerowy VAT na książki do końca kwietnia 2011 roku

Po 31 grudnia 2010 roku stawka podatku VAT na książki wzrośnie z 0 do 5%. Wiąże się to z wygaśnięciem zgody Unii Europejskiej na stosowanie zerowego VAT-u na książki.

W związku z tym – jak napisał Dziennik Gazeta Prawna – pojawiło się prawdopodobieństwo, że część sklepów zamiast zmienić ceny książek, odeśle je do wydawców, a ci przeznaczą je na przemiał.

Nie wierzę w taką perspektywę. Takie zagrożenie istniało, dopóki nie wprowadzono okresu przejściowego na książki objęte VAT-em. Teraz ten okres został wprowadzony – skomentował prasowe doniesienia Marciszuk.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: gazeta.pl; Radio TOK FM; Dziennik Gazeta Prawna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zerowy VAT na książki do końca kwietnia 2011 roku

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Zerowy VAT na książki do końca kwietnia 2011 roku