Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Zgoda dla Nokii

Finanse

rss

Zgoda dla Nokii

2009.09.10//  IAD andergrant
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodziła się na utworzenie przez Nokia Siemens Networks i spółkę Juniper wspólnego przedsiębiorstwa.Transakcja między firmami będzie polegała na utworzeniu wspólnej spółki, w której Juniper będzie posiadać 60 procent udziałów, NSN 40 procent udziałów.
Zobacz także: Nokia Booklet 3G - pierwszy netbook »Zgodnie z przepisami transakcje, jeżeli biorą w nich udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku przekroczył 50 mln euro w Polsce, muszą zgłosić je do UOKiK. Urząd przeprowadza następnie kontrolę, czy dokonanie jej nie ograniczy w istotny sposób konkurencji na danym rynku przez utworzenie np. dominacji (postępowanie antymonopolowe).

Nokia Siemens Networks jest przedsiębiorstwem z udziałem kapitału zagranicznego i jednym z największych dostawców rozwiązań telekomunikacyjnych na świecie. Spółka działa w około 200 krajach na całym świecie.

Juniper Networks jest producentem szerokiej gamy systemów sieciowych: przełączników, routerów oraz zintegrowanych zabezpieczeń. Wśród klientów firmy Juniper Networks znajdziemy największych operatorów telekomunikacyjnych, przedsiębiorstwa międzynarodowe, agencje rządowe oraz instytucje badawcze i naukowe.
Przeczytaj także: Nokia Money - usługi finansowe w komórce »
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: UOKiK


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zgoda dla Nokii

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Zgoda dla Nokii