Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Zimbabwe - bogactwo skończyło się z kolonializmem

Polityka

rss

Zimbabwe - bogactwo skończyło się z kolonializmem

2013.01.31//  D. Pęgiel
Minister finansów Zimbabwe Tendai Biti oznajmił w czasie rozmowy z agencją AFP, że skarbiec jego państwa dysponuje zaledwie 217 dolarami. Według komentatorów nie jest to dobra wiadomość przed mającymi się wkrótce odbyć wyborami prezydenckimi i referendum konstytucyjnym. Koszt tych przedsięwzięć szacuje się na 104 milion dolarów - czytamy na portalu businessinsider.com.
Roberta Mugabe
Roberta Mugabe Roberta Mugabe
Roberta Mugabe

Biti przyznał, że Zimbabwe będzie musiało zabiegać o pomoc finansową u innych państw. Sytuacji nie ratuje nawet plan rządu, w myśl którego w 2013 roku podwojony ma zostać eksport diamentów. Warto podkreślić, że w czasach kolonializmu i rządów Europejczyków kraj ten był jednym z najlepiej rozwiniętych gospodarczo w Afryce; wówczas nosił nazwę Rodezja.

Od końca kolonializmu i przejęcia władzy przez Roberta Mugabe w Zimbabwe gwałtownie wzrosły korupcja i inflacja. Obecnie bezrobocie w tym kraju przekracza 90%. Występuje tam chroniczny brak żywności; jedzenie pochodzi w znacznej części z dostaw pomocy humanitarnej. Ponadto prezydentowi zarzuca się łamanie praw człowieka oraz fałszowanie wyborów i zabijanie przeciwników politycznych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zimbabwe - bogactwo skończyło się z kolonializmem

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Zimbabwe - bogactwo skończyło się z kolonializmem