Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Zimbabwe - bogactwo skończyło się z kolonializmem

Polityka

rss

Zimbabwe - bogactwo skończyło się z kolonializmem

2013.01.31//  D. Pęgiel
Minister finansów Zimbabwe Tendai Biti oznajmił w czasie rozmowy z agencją AFP, że skarbiec jego państwa dysponuje zaledwie 217 dolarami. Według komentatorów nie jest to dobra wiadomość przed mającymi się wkrótce odbyć wyborami prezydenckimi i referendum konstytucyjnym. Koszt tych przedsięwzięć szacuje się na 104 milion dolarów - czytamy na portalu businessinsider.com.
Roberta Mugabe
Roberta Mugabe Roberta Mugabe
Roberta Mugabe

Biti przyznał, że Zimbabwe będzie musiało zabiegać o pomoc finansową u innych państw. Sytuacji nie ratuje nawet plan rządu, w myśl którego w 2013 roku podwojony ma zostać eksport diamentów. Warto podkreślić, że w czasach kolonializmu i rządów Europejczyków kraj ten był jednym z najlepiej rozwiniętych gospodarczo w Afryce; wówczas nosił nazwę Rodezja.

Od końca kolonializmu i przejęcia władzy przez Roberta Mugabe w Zimbabwe gwałtownie wzrosły korupcja i inflacja. Obecnie bezrobocie w tym kraju przekracza 90%. Występuje tam chroniczny brak żywności; jedzenie pochodzi w znacznej części z dostaw pomocy humanitarnej. Ponadto prezydentowi zarzuca się łamanie praw człowieka oraz fałszowanie wyborów i zabijanie przeciwników politycznych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zimbabwe - bogactwo skończyło się z kolonializmem

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Zimbabwe - bogactwo skończyło się z kolonializmem