Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty mocno zyskał na wartości po zeszłotygodniowej przecenie

Opinie

rss

Złoty mocno zyskał na wartości po zeszłotygodniowej przecenie

2010.05.10//  Marcin R. Kiepas
Poniedziałek przyniósł silne odreagowanie zeszłotygodniowej przeceny złotego. Podobnie jak w przypadku innych rynków, impulsem do tego były podjęte w weekend decyzje zmierzające do ustabilizowania sytuacji w krajach Strefy Euro, mających problemy z zadłużeniem.

W weekend unijni ministrowie finansów, na nadzwyczajnym spotkaniu w Brukseli, zdecydowali o utworzeniu specjalnego funduszu ratunkowego dla dotkniętych kryzysem państw Strefy Euro. Ma on dysponować kwotą do 750 mld euro. To wpisało się w decyzję Międzynarodowego Funduszu Walutowego o udzieleniu Grecji 30 mld euro pożyczki, w ramach opiewającego na 110 mld euro pakietu wsparcia dla tego kraju przygotowanego przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Unię Europejską. Istotnym wydarzeniem była też decyzja o zakupie rządowego długu przez Europejski Bank Centralny oraz decyzja Rezerwy Federalnej o przywróceniu swapów dolarowych.
O godzinie 16:58 kurs USD/PLN testował poziom 3,1280 zł wobec 3,2779 zł w piątek pod koniec handlu. Kurs EUR/PLN spadł natomiast do 4,0126 zł z 4,1522 zł. W ciągu dnia kursy tych par były jeszcze niższe. Za dolara trzeba było zapłacić nieco ponad 3,04 zł, a za euro poniżej 3,98 zł. Jednak silne cofnięcie EUR/USD, po początkowym wzroście do 1,3092 dolara (1,2832 dolara w piątek), ograniczyło proces umocnienia złotego.

W kolejnych dniach złoty w dalszym ciągu będzie pozostawał pod wpływem nastrojów na rynkach globalnych. Te zaś w głównej mierze będą kształtowane przez ocenę podjętych w ostatni weekend decyzji zmierzających do ustabilizowania się sytuacji na rynkach finansowych. Wydaje się, że powinny dominować umiarkowanie optymistyczne nastroje. A to, po ewentualnym odreagowaniu we wtorek dzisiejszych zmian, będzie tworzyć warunki do umocnienia złotego w tym tygodniu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Złoty mocno zyskał na wartości po zeszłotygodniowej przecenie

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty mocno zyskał na wartości po zeszłotygodniowej przecenie