Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty odrabia straty, ale rynek boi się dalszego osłabienia

Opinie

rss

Złoty odrabia straty, ale rynek boi się dalszego osłabienia

2010.02.08//  Marcin R. Kiepas
Złoty w poniedziałek umocnił się do głównych walut. Jednak umiarkowana skala tego umocnienia sugeruje, że rynek w dalszym ciągu obawia się jego dalszego osłabienia. O godzinie 18:48 za dolara trzeba było zapłacić 2,9865 zł, a za euro 4,0915 zł, wobec odpowiednio 3,0091 zł i 4,1007 zł w piątek pod koniec dnia.
Polska waluta pozostaje pod wpływem nastrojów na rynkach globalnych. Ich poprawa w dniu dzisiejszym, w odpowiedzi na to co w piątek wydarzyło się na Wall Street, gdy S&P500 na dwie godziny przed zamknięciem gwałtownie zawrócił, kończąc dzień na plusach i dając jednocześnie nadzieję na przynajmniej chwilowe wyhamowanie spadków, stała się impulsem do kupna złotego. Zapału kupującym wystarczyło tylko na pierwsze godziny handlu. Wówczas kurs USD/PLN spadł do 2,9687 zł, a EUR/PLN 4,0662 zł. Później trwała już tylko walka o to, żeby kolejny dzień nie zakończył się przeceną.

Umiarkowana skala dzisiejszych spadków USD/PLN i EUR/PLN, zwłaszcza w zestawieniu ze wzrostami w drugiej połowie poprzedniego tygodnia sugeruje, że rynek obawia się kontynuacji tych wzrostów. Dotyczy to zwłaszcza dolara. Po przełamaniu silnej strefy oporu 2,9265-2,9338 zł, jaką wyznaczało pięć kolejnych lokalnych szczytów utworzonych na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy, ma on otwartą drogę do 3,10-3,15 zł. W przypadku euro sytuacja nie jest już tak jednoznaczna. Tym samym wzrosty w kierunku grudniowego szczytu (4,2141 zł), będącego pierwszym liczącym się oporem nie są przesądzone. Przynajmniej na gruncie analizy technicznej. Jest to jednak teraz znacznie bardziej prawdopodobny scenariusz niż powrót EUR/PLN w tym miesiącu do zeszłotygodniowego minimum (3,9530 zł).

Jutro złoty wciąż będzie pozostawał pod wpływem sytuacji na rynkach globalnych. Wobec braku istotnych publikacji makroekonomicznych, we wtorek należy oczekiwać kolejnych prób odbicia na rynkach akcji, co będzie lekko wspierać polską walutę.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Złoty odrabia straty, ale rynek boi się dalszego osłabienia

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty odrabia straty, ale rynek boi się dalszego osłabienia