Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty odzyskuje siły

Opinie

rss

Złoty odzyskuje siły

2011.12.27//  Marcin R. Kiepas
Okres pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem tradycyjnie charakteryzuje się na rynkach finansowych mniejszą płynnością oraz zmiennością. Nie inaczej będzie tym razem. Publikowane w najbliższych dniach dane makroekonomiczne, w tym tak ważne jak indeks zaufania amerykańskich konsumentów (Conference Board), indeks Chicago PMI, tygodniowe dane nt. wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, czy też grudniowe indeksy PMI obrazujące kondycję chińskiego przemysłu, nie powinny wywołać szczególnie dużych emocji na rynkach.
Takie emocje mogłaby sprowokować decyzja agencji Standard & Poor's Ratings Services odnośnie ratingów państw strefy euro. Jak jednak poinformowała przed weekendem agencja Reutera, powołując się na dwa niezależne źródła, taka decyzja oczekiwana jest dopiero w styczniu.

Wtorkowy poranek przynosi stabilizację notowań złotego. Kurs USD/PLN testował poziom 3,3870 zł, a EUR/PLN 4,4280 zł. W poprzednim tygodniu polska waluta mocno zyskała na wartości, co skutkowało zmianą układu sił na wykresach. Wsparciem okazały się nieco lepsze nastroje na rynkach globalnych, odkup bonów przez Ministerstwo Finansów, optymistyczne dane o produkcji i sprzedaży w Polsce oraz strach przed interwencją Narodowego Banku Polskiego (NBP).

Wykres dzienny EUR/PLN, który 19 grudnia wybił się dołem z dwumiesięcznego kanału wzrostowego, w kolejnych dniach spadł poniżej dołka z początku grudnia oraz przebił półroczną linię hossy. To sprawia, że możemy mówić o zmianie trendu na tej parze. Przynajmniej w wymiarze średnioterminowym.
Przeczytaj także: Złoty nadal zyskuje na wartości » Zmiany nastąpiły też na wykresie USD/PLN. Aczkolwiek nie tak istotne jak w przypadku euro. Wykres dzienny przełamał dwumiesięczną linię hossy oraz spadł poniżej maksimów z listopada br.

Dziś złoty będzie pozostawał pod wpływem nastrojów na rynkach globalnych, a także wyników aukcji odkupu bonów za 1-2 mld zł (będzie to prowadzić do zmniejszenia zadłużenia).

W dniu dzisiejszym zostaną opublikowane dwa amerykańskie indeksu: S&P/Case-Shiller i Conference Board. Potencjalny wpływ na rynek może mieć tylko ta druga publikacja. Szacuje się, że w grudniu zaufanie amerykańskich konsumentów poprawi się przez co indeks Conference Board wzrośnie do 58,3 z 56.

We wtorek nie pracują rynki finansowe w Wielkiej Brytanii i Kanadzie, co w połączeniu z międzyświątecznym tygodniem sprawia, że raczej należy oczekiwać spokojnego handlu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Złoty odzyskuje siły

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty odzyskuje siły