Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty ponownie traci na wartości

Opinie

rss

Złoty ponownie traci na wartości

2010.05.11//  Marcin R. Kiepas
Po wczorajszej euforii, jaka miała miejsce w reakcji na ogłoszenie decyzji o opiewającym na 750 mld euro pakiecie pomocy dla Strefy Euro, dziś wróciły obawy związane z sytuacją fiskalną Grecji i innych państw zaliczanych do tzw. grupy PIIGS. Ma to negatywny wpływ na złotego i inne waluty regionu.

We wtorek polskiej walucie szkodzi tracące na wartości euro oraz wzrost awersji do ryzyka. I to szkodzi dość poważnie. O godzinie 13-tej kurs USD/PLN testował poziom 3,1950 zł, rosnąc o 5,4 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Natomiast kurs EUR/PLN, po wzroście o 3,7 gr, testował poziom 4,0531 zł. Do końca dnia wzrosty obu par mogą jeszcze przyśpieszyć, jeżeli nastąpi dalsze pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych oraz idące z tym w parze osłabienie euro do głównych walut. Jest jednak mało prawdopodobne, żeby wróciły one do w najbliższym czasie do maksimów z poprzedniego tygodnia (dolar 3,38 zł, euro 4,24 zł).
Podjęte w weekend przez unijnych ministrów finansów, Międzynarodowy Fundusz Walutowy oraz ECB i Fed decyzje wskazują bowiem, że władze zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i będą robić wszystko, żeby zażegnać kryzys finansowy. Kolejnym krokiem powinny być decyzje o dalszych oszczędnościach podjętych przez rządy najbardziej zadłużonych państw Strefy Euro. Stąd też, póki co nie ma dużego zagrożenia znacznego pogorszenia sytuacji, co skutkowałoby ucieczką inwestorów od ryzyka i kontynuacją osłabienia złotego.

Sytuacja techniczna na wykresach USD/PLN i EUR/PLN pozostaje niekorzystna dla złotego, wskazując obecnie na większe prawdopodobieństwo jego osłabienia, niż zdecydowanego umocnienia. Szanse te są jednak wyraźnie mniejsze niż w poprzednim tygodniu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Złoty ponownie traci na wartości

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle



Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty ponownie traci na wartości