Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty traci przez pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych

Opinie

rss

Złoty traci przez pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych

2011.09.02//  Marcin R. Kiepas
Złoty w piątek mocno traci na wartości w relacji do głównych walut. Podobnie jak wczoraj, jej źródłem jest pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych, co pośrednio związane jest z obawami o sytuację w Grecji. Cieniem na notowaniach kładzie się też słabość EUR/USD oraz korekcyjne umocnienie szwajcarskiego franka. O godzinie 12:57 kurs USD/PLN testował poziom 2,9306 zł, EUR/PLN 4,1769 zł, a CHF/PLN 3,7548 zł.
Wydarzeniem piątku miała być, zaplanowana na godzinę 14:30, publikacja miesięcznych danych z amerykańskiego rynku pracy. Nieoczekiwanie jednak serwisy rano zdominowała informacja o przerwanej przed czasem (miała trwać do 5 września) kontroli greckich finansów przez ekspertów Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Centralnego. Do rozmów ws. wypłaty Atenom szóstej transzy pomocy finansowej mają oni wrócić 15 września. To potwierdziło wcześniejsze doniesienia, że Grecja nie spełnia kryteriów fiskalnych do których zobowiązała się prosząc o międzynarodową pomoc. Tym samym sytuacja wokół tego kraju gęstnieje, a jego bankructwo może mieć miejsce szybciej niż to zakłada rynek.
Przeczytaj także: MFW: 200 mld euro brakuje europejskim bankom »O ile temat Grecji zdominował pierwszą część dnia, to wspomniane wcześniej dane z rynku pracy w USA zdecydują o nastrojach w jego drugiej połowie. Rynek oczekuje w sierpniu stabilizacji stopy bezrobocia na poziomie 9,1%, przy jednoczesnym wzroście zatrudnienia o 75 tys. Lepsze od prognoz dane poprawią nastroje na rynkach, lekko wspierając złotego. Z podobną reakcją należy się liczyć w przypadku bardzo złych danych. Inwestorzy uznają wówczas, że wzrosło prawdopodobieństwo podjęcia przez Fed działań wspierających słabnący wzrost gospodarczy na świecie. Dane zbliżone do rynkowych prognoz pozostaną bez reakcji lub wręcz pogorszą nastroje, co dalej przeceniłoby złotego.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Złoty traci przez pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty traci przez pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych