Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty zyskuje, ale perspektywy słabe

Opinie

rss

Złoty zyskuje, ale perspektywy słabe

2009.12.14//  Marcin R. Kiepas
Złoty rozpoczął trzeci tydzień grudnia od niewielkiego umocnienia do głównych walut. Podobnie jak na całym rynku, humory inwestorom poprawiły informacje z Dubaju.
Władze Abu Zabi zdecydowały się wesprzeć Dubaj pożyczką w wysokości 10 mld dol. To umożliwi spłatę wymagalnych obecnie obligacji przez Nakheel, spółkę Dubai World. Tym samym zdjęte zostało z rynku część ryzyka związanego z problemami Dubaju, co automatycznie stało się dziś pretekstem do kupna akcji i innych ryzykownych aktywów (m.in. złotego).

Z uwagi na brak potencjalnych impulsów, które dziś mogłyby popsuć humory inwestorom, w tych nieco lepszych nastrojach rynki powinny kończyć dzień. Dlatego kolejne godziny raczej przyniosą stabilizację notowań polskiej waluty. Tej stabilizacji nie zdoła przerwać zaplanowana na godzinę 14-tą publikacja listopadowych danych o podaży pieniądza w Polsce. Raport ten historycznie nie ma wpływu na decyzje inwestorów.

Znacznie większych emocji należy natomiast oczekiwać w kolejnych dniach, gdy Główny Urząd Statystyczny będzie publikował dane o inflacji CPI, wynagrodzeniach i zatrudnieniu, inflacji PPI oraz produkcji przemysłowej. Jednak nawet wówczas nie będą to impulsy o rozstrzygającym znaczeniu. Niezmiennie sentyment do złotego będzie bowiem kształtowało nastawienie do ryzyka globalnych inwestorów oraz zachowanie kursu EUR/USD. I to jest zła wiadomość.

W poprzednim tygodniu zostały wygenerowane istotne sygnały sprzedaży na EUR/USD. Natomiast z każdym tygodniem rośnie ryzyko większej korekty na rynkach akcji, konsekwencją czego jest powolny wzrost awersji do ryzyka. Dlatego też scenariusz silniejszej aprecjacji polskiej waluty należy odłożyć póki co na półkę.
O godzinie 11:40 kurs USD/PLN testował poziom 2,8301 zł, EUR/PLN 4,1461 zł, a GBP/PLN 4,5879 zł.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Złoty zyskuje, ale perspektywy słabe

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty zyskuje, ale perspektywy słabe