Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Znaczna poprawa nastrojów

Opinie

rss

Znaczna poprawa nastrojów

2012.01.12//  Marcin R. Kiepas
Zdecydowana poprawa nastrojów na rynkach globalnych, jaka ma swe źródła w poprawie sentymentu do włoskiego i hiszpańskiego długu, znajduje odzwierciedlenie w notowania złotego. W czwartek wyraźnie zyskuje on na wartości. Koreluje to ze wzrostami na giełdach, spadkiem rentowności obligacji i wzrostowym odbiciem EUR/USD. O godzinie 14:10 kurs USD/PLN testował poziom 3,4768 zł, wobec 3,5097 zł wczoraj na koniec dnia. Kurs EUR/PLN spadł do 4,4347 zł z 4,4612 zł w środę.
Nastroje na rynkach finansowych zaczęły poprawiać się już od rana. Impuls napłynął z rynku długu, gdzie w oczekiwaniu na wyniki dzisiejszych aukcji hiszpańskich obligacji i włoskich bonów skarbowych, miał miejsce spadek rentowności. Inwestorzy założyli, że banki dysponujące ogromnymi pieniędzmi pozyskanymi z Europejskiego Banku Centralnego (w ramach 3-letnich długoterminowych pożyczek), będą kupować dług obu zagrożonych kryzysem długu państw. Nie pomylili się. Rentowności zarówno hiszpańskich 3- i 5-letnich obligacji, jak włoskich 5- i 12-miesięcznych bonów skarbowych, wyraźnie spadły podczas dzisiejszej aukcji. To dodatkowo wzmocniło nastroje.

Polskiej walucie dodatkowo pomógł, odrabiający ostatnie duże straty, węgierski forint. Większych emocji nie wywołały natomiast decyzje Europejskiego Banku Centralnego i Banku Anglii. Oba banki pozostawiły stopy na niezmienionym poziomie. Nie oznacza to jednak, że pozostaną one całkowicie bez echa. Jest prawdopodobne, że to co na konferencji po posiedzeniu ECB powie prezes tej instytucji, zdecyduje o tym na jakich poziomach złoty będzie kończył dzień.
Przeczytaj także: EBC radykalnie zmienił swoją politykę »Sytuacja techniczna na wykresach EUR/PLN i USD/PLN pozostaje diametralnie inna. Na wykresie dziennym EUR/PLN, po tym jak w drugiej połowie grudnia ub.r. została przełamana półroczna linia trendu wzrostowego oraz zanegowana struktura coraz wyższych dołków i szczytów, natomiast w pierwszych dniach stycznia nie powiódł się powrót powyżej wspomnianej linii hossy, ostatnie spadki stanowią potwierdzenie zakończenia średnioterminowego trendu wzrostowego. Dlatego na gruncie analizy technicznej w najbliższych tygodniach bardziej prawdopodobny jest spadek poniżej grudniowego minimum (4,3810 zł), niż wybicie ponad maksimum z tego samego miesiąca (4,5939 zł).

O ile w przypadku euro możemy mówić o zmianie trendu, to w przypadku USD/PLN dalsze wzrosty pozostają scenariuszem bazowym, a ostatnie spadki z 3,5450 do 4,4640 zł w dniu dzisiejszym, trzeba kwalifikować tylko i wyłącznie jako ruch korekcyjny.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Znaczna poprawa nastrojów

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Gry

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Znaczna poprawa nastrojów