Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Zwrot podatku VAT do 30 dni

Finanse

rss

Zwrot podatku VAT do 30 dni

2011.03.08//  D. Pęgiel
Jednym z wielu pomysłów redukcji obowiązków informacyjnych planowanych przez Ministerstwo Gospodarki jest skrócenie z 60 do 30 dni terminu zwrotu podatku VAT. Pozwoliłoby to zwiększyć płynność i obniżyć koszt podatkowy w przedsiębiorstwach.

Aktualnie podatnicy podatku VAT, którzy wykazali w swoim rozliczeniu nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym, zmuszeni są czekać 60 dni od dnia złożenia rozliczenia na zwrot tej różnicy. Takie przepisy oznaczają spore koszty obsługi VAT dla przedsiębiorców. Problem ten przede wszystkim uderza w firmy, które mają wysoki udział towarów eksportowych w sprzedaży z uwagi na zerową stawkę, którą objęty jest eksport.
pln Ministerstwo Gospodarki zamierza...
pln ...skrócić z 60 do 30 dni czas...
pln ...oczekiwania na zwrot podatku VAT

W przypadku znacznych obrotów z zagranicą, kwota nadwyżki może być znaczna i odbijać się negatywnie na funkcjonowaniu firmy. Czas oczekiwania na zwrot nadwyżki podatki VAT jest czasem, w którym środki przedsiębiorstwa są zamrożone i nie przynoszą mu żadnych korzyści.

Zdaniem komentatorów uwolnienie pieniędzy znajdujących się na koncie fiskusa po 30 dniach poprawi płynność przedsiębiorstw. Tym samym właściciele nie będą musieli posiłkować się kredytem obrotowym, z którym wiążą się dodatkowe koszty – kredyty obrotowe są wyżej oprocentowane, niż inwestycyjne.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: prnews.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zwrot podatku VAT do 30 dni

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Zwrot podatku VAT do 30 dni