Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   39% wyborców LiD odwróciło się od SLD

Polityka

rss

39% wyborców LiD odwróciło się od SLD

2011.11.30//  D. Pęgiel
W tegorocznych wyborach największe ugrupowania polityczne w dużym stopniu zachowały swój elektorat z 2007 roku. Preferencje zmieniło po kilkanaście procent ich sympatyków sprzed czterech lat i 39% wyborców ówczesnej koalicji LiD - wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS.

Badanie CBOS odbyło się w dniach 20 października - 13 listopada 2011 roku. Pokazuje ono, że 60,3% ankietowanych stwierdziło, iż uczestniczyło w wyborach. Tymczasem faktyczna frekwencja wyniosła 48,9%.
39% wyborców LiD odwróciło się od SLD
39% wyborców LiD odwróciło się od SLD SLD
39% wyborców LiD odwróciło się od SLD

Z sondażu wynika także, że aż 44,6% ankietowanych oddało swój głos na Platformę Obywatelską. Faktyczne ugrupowanie Donalda Tuska mogło liczyć na 39,2% głosów - poinformowała PAP.

Głosowanie na Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało 27% badanych - faktycznie swój głos oddało 29,9%. W przypadku Ruchu Palikota deklarowane poparcie jest niemal identyczne z wynikiem wyborczym - odpowiednio 10,1% i 10%. Podobnie prezentuje się sprawa Polskiego Stronnictwa Ludowego - 8,5% i 8,4%. Mniejsze niż wynik wyborczy jest zadeklarowane w sondażu poparcie dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej - 6,5% i 8,4%.

Zdaniem CBOS swoje preferencje partyjne zmieniło 16% wyborców PO z 2007 roku, 13% elektoratu PiS, 19% głosujących na PSL i 39% sympatyków Lewicy i Demokratów. Wyborcy ugrupowania Tuska najczęściej przenosili swoje głosy na Ruch Palikota (8% elektoratu PO z wyborów 2007 roku). Ówcześni zwolennicy partii Kaczyńskiego najczęściej decydowali się poprzeć w tegorocznych wyborach PO (4%). Wyborcy LiD z 2007 roku poza SLD poparli w tym roku przede wszystkim PO (18%).
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
39% wyborców LiD odwróciło się od SLD

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   39% wyborców LiD odwróciło się od SLD