Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Grecja zażąda kolejnych pieniędzy?

Finanse

rss

Grecja zażąda kolejnych pieniędzy?

2012.01.31//  D. Pęgiel
Premier Lucas Papademos po szczycie w Brukseli oznajmił, że nie wyklucza, iż drugi pakiet ratunkowy o wartości 130 miliardów euro i redukcja zadłużenia o 100 miliardów euro mogą okazać się niewystarczające, by uratować zadłużoną Grecję - czytamy na portalu Gazeta.pl, który powołuje się na PAP.         
Lucas Papademos przyznaje...
...że Grecja może potrzebować.
...kolejnych pieniędzy

Szef greckiego rządu przyznał, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by móc stwierdzić, czy faktycznie Ateny będą potrzebowały dodatkowych pieniędzy. Dodał, iż celem rządu jest uniknięcie takiej sytuacji.

Przypomnijmy: pierwszy pakiet pomocowy dla greckiego państwa wynegocjowano w maju 2010 roku; opiewał on na 110 miliardów euro, z których Ateny otrzymały do tej pory 73 miliardy euro. Na mocy drugiego pakietu ratunkowego uzgodnionego w październiku Grecja ma otrzymać 130 miliardów euro.

Ponadto jej dług ma zostać obniżony o prawie 100 miliardów euro (z 350 miliardów euro), jeśli posiadacze greckich obligacji przystaną na poniesienie strat w wysokości 50% ich wartości. Rozmowy między greckim rządem a posiadaczami obligacji trwają od kilku miesięcy.

Wcześniej Unia Europejska i Międzynarodowy Fundusz Walutowy oznajmiły, że bez porozumienia w tej kwestii nie uda się ustabilizować greckiego długu, a w takim przypadku - obie instytucje nie udzielą Atenom pomocy - czytamy na portalu Deutsche-boerse.com
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: deutsche-boerse.com, gazeta.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Grecja zażąda kolejnych pieniędzy?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Grecja zażąda kolejnych pieniędzy?