Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Panasonic i Canon zawiesiły produkcję przez spór Japonii i Chin o wyspy

Finanse

rss

Panasonic i Canon zawiesiły produkcję przez spór Japonii i Chin o wyspy

2012.09.17//  P. Rączka
W weekend odbyły się na szeroką skalę demonstracje w Chinach, w trakcie których m.in. zostały obrzucone kamieniami budynki ambasady Japonii w Pekinie, plądrowane były japońskie fabryki, sklepy i restauracje oraz niszczone były samochody japońskich marek. Zamieszki zostały wywołane po tym jak 11 września Tokio ogłosiło decyzję o odkupieniu od prywatnych japońskich właścicieli bezludnych wysp na Morzu Wschodniochińskim. Prawa do nich roszczą sobie zarówno Chiny, jak i Japonia.
W związku z całym tym zamieszaniem japoński koncern elektroniczny Panasonic postanowił zawiesić produkcję w dwóch fabrykach komponentów w Chinach, a trzecią zamknąć po tym jak demonstranci zaatakowali ten obiekt. Z kolei firma Canon Inc zapowiedziała, że w związku z protestami zawiesza w poniedziałek i wtorek produkcję w trzech spośród czterech swoich fabryk w Chinach.

Analitycy nie mają wątpliwości, że spór o wyspy uderzy w japońskie firmy działające w Chinach. - Ewidentnie widać, że japońskie firmy bezpośrednio padają ofiarą protestów. Mogą one rozważać przeniesienie produkcji do Tajlandii lub innych państw, które chętniej przywitają japońskie inwestycje - powiedział w rozmowie z BBC Shaun Rein z China Market Research Group.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Panasonic i Canon zawiesiły produkcję przez spór Japonii i Chin o wyspy

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Panasonic i Canon zawiesiły produkcję przez spór Japonii i Chin o wyspy