Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Sejm: pieniądze podatników dla instytucji finansowych

Finanse

rss

Sejm: pieniądze podatników dla instytucji finansowych

2011.02.02//  D. Pęgiel
Sejm przyjął nowelizację ustawy, w myśl której Skarb Państwa będzie mógł udzielić wsparcia instytucjom finansowym. Za nowymi przepisami opowiedziało się 396 posłów, nikt nie był przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosu.

Nowela ustawy o udzielaniu przez Skarb Państwa wsparcia instytucjom finansowym oraz ustawy o rekapitalizacji niektórych instytucji finansowych zakłada, że pomoc może być przyznana w przypadku wystąpienia negatywny zjawisk finansowych.
Pieniądze Sejm zamierza bezterminowo...
Pieniądze ...wspierać instytucje finansowe...
Pieniądze ...pieniędzmi podatników

Po pieniądze podatnika sięgnąć mogą banki krajowe, zakłady ubezpieczeń, fundusze emerytalne i inwestycyjne, domy maklerskie oraz spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Dotychczas takie rozwiązanie miało funkcjonować do końca ubiegłego roku, a obecnie parlamentarzyści chcą, by było bezterminowe.

Wsparcie wyżej wymienionych podmiotów będzie możliwe po otrzymaniu pozytywnej opinii Komisji Europejskiej, której zadaniem jest stwierdzenie zgodności pomocy publicznej ze wspólnym rynkiem. Sam projekt był konsultowany z Europejskim Bankiem Centralnym. W sumie limit poręczeń i gwarancji Skarbu Państwa przewidziany w ustawie budżetowej na rok 2011 wynosi 55 mld zł.

Akt ma wejść w życie z dniem ogłoszenia. Zdaniem Ministerstwa Finansów powinno to nastąpić jak najszybciej ze względą na wagę zagadnień poruszanych w projekcie. Wcześniej jednak trafi do Senatu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl; PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sejm: pieniądze podatników dla instytucji finansowych

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Sejm: pieniądze podatników dla instytucji finansowych