Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   5 powodów, dla których warto porozmawiać z firmą windykacyjną

Finanse

rss

5 powodów, dla których warto porozmawiać z firmą windykacyjną

2018.06.15//  P. Potocki
Zmagasz się z długami już od jakiegoś czasu? Bardzo prawdopodobne jest więc, że skontaktuje się z Tobą firma windykacyjna. Nie musisz się jednak obawiać rozmowy z jej przedstawicielem. Wręcz przeciwnie. Dlaczego? Ponieważ zadaniem takich podmiotów jest udzielanie osobom zadłużonym pomocy – tak, aby mogły wyjść na finansową prostą. Zobacz, co możesz zyskać, jeśli zdecydujesz się polubownie rozwiązać problem niespłacanych od lat zobowiązań. Poznaj najważniejsze korzyści, które wynikają ze współpracy z firmą windykacyjną.

Firma windykacyjna dąży do polubownego rozwiązania problemu zadłużenia

5 powodów, dla których warto porozmawiać z firmą windykacyjną
Zastanawiasz się, czym zajmuje się firma windykacyjna i czym różni się od komornika sądowego? To są dwa różne podmioty, działające na zupełnie innych zasadach. Współpraca z firmą windykacyjną może zakończyć się ugodą, dzięki czemu unikniesz przymusowej windykacji prowadzonej przez urzędnika państwowego.

Unikniesz konsekwencji prawnych

Firmy windykacyjne zawsze dążą do podpisania ugody ze swoimi klientami. Jednak gdy okazuje się to niemożliwe – występują na drogę prawną. W efekcie, jeśli nie doszło do polubownego porozumienia, sprawa trafia do sądu, a wierzyciel uzyskuje nakaz zapłaty z tzw. klauzulą wykonawczą. Może z nim udać się do komornika, który ma prawo na przykład do zajęcia z konta bankowego osoby zadłużonej, jej wynagrodzenia, czy też świadczenia emerytalnego bądź rentowego. Z pracą komornika, podobnie jak z samym procesem sądowym, wiążą się również dodatkowe, niemałe koszty. Warto ich uniknąć.
Spłacisz zobowiązanie dobrowolnie i w rozsądnych ratach

Polubowne rozwiązanie problemu zadłużenia przez podpisanie porozumienia z firmą windykacyjną oznacza, że Twoje zobowiązanie może zostać rozłożone na raty. Ich wysokość zostanie dostosowana do Twojej aktualnej sytuacji finansowej – tak, abyś mógł miesiąc po miesiącu spłacać swoje długi, bez nadmiernego obciążania domowego budżetu. Może to być nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Dzięki temu unikniesz dodatkowego stresu wywołanego przez dług.

Krok po kroku odzyskasz wiarygodność kredytową

Nie możesz cofnąć czasu – zadłużenie, które już powstało, trzeba spłacić. Im dłużej będziesz tego unikać, tym dłużej będziesz się zmagać z negatywną historią kredytową. A to może oznaczać problemy np. z zakupem telefonu na abonament czy podpisaniem nowej umowy z operatorem kablowym. Choć uregulowanie zobowiązań zajmie Ci trochę czasu, to im szybciej zaczniesz, tym szybciej wyjdziesz na finansową prostą.

Uzyskasz profesjonalne wsparcie

Doradca firmy windykacyjnej to ekspert w dziedzinie regulowania długów, który uważnie Cię wysłucha i obiektywne przeanalizuje Twoją sytuację finansową. Podczas rozmowy otrzymasz nie tylko propozycję bezpiecznej dla Ciebie ugody z nowymi warunkami spłaty zobowiązania, ale jeżeli zechcesz również dodatkowe porady, które pomogą zarządzać domowym budżetem. Spróbuj je wykorzystać, a szybciej uporasz się z problemami finansowymi.

Otrzymałeś pismo od ULTIMO lub innej firmy windykacyjnej? Jak najszybciej skontaktuj się z doradcą klienta – telefonicznie lub online – i podejmij współpracę. To najprostszy sposób na rozwiązanie problemu zaległego zadłużenia raz na zawsze.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
5 powodów, dla których warto porozmawiać z firmą windykacyjną
 / 
Komentarze do: 5 powodów, dla których warto...
Tnji Koszty Energii pisze:

Dzień dobry, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że mogą Państwo w istotnym wymiarze obniżyć koszty zużywanej w firmie energii elektrycznej i gazu. O ile? Być może o 40%. Być może więcej. Być może mniej. Wystarczy, że poświęcą Państwo 10 minut, żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie. Chętnie Państwu pomożemy porównać koszty u różnych dostawców i wybrać najkorzystniejszą dla Państwa ofertę. Jeśli są Państwo zainteresowanie poznaniem szczegółów oferty bardzo prosimy o wypełnienie formularza na stronie https://tnij-koszty-energii.pl Zapraszamy!

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   5 powodów, dla których warto porozmawiać z firmą windykacyjną