Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   5 powodów, dla których warto porozmawiać z firmą windykacyjną

Finanse

rss

5 powodów, dla których warto porozmawiać z firmą windykacyjną

2018.06.15//  P. Potocki
Zmagasz się z długami już od jakiegoś czasu? Bardzo prawdopodobne jest więc, że skontaktuje się z Tobą firma windykacyjna. Nie musisz się jednak obawiać rozmowy z jej przedstawicielem. Wręcz przeciwnie. Dlaczego? Ponieważ zadaniem takich podmiotów jest udzielanie osobom zadłużonym pomocy – tak, aby mogły wyjść na finansową prostą. Zobacz, co możesz zyskać, jeśli zdecydujesz się polubownie rozwiązać problem niespłacanych od lat zobowiązań. Poznaj najważniejsze korzyści, które wynikają ze współpracy z firmą windykacyjną.

Firma windykacyjna dąży do polubownego rozwiązania problemu zadłużenia

5 powodów, dla których warto porozmawiać z firmą windykacyjną
Zastanawiasz się, czym zajmuje się firma windykacyjna i czym różni się od komornika sądowego? To są dwa różne podmioty, działające na zupełnie innych zasadach. Współpraca z firmą windykacyjną może zakończyć się ugodą, dzięki czemu unikniesz przymusowej windykacji prowadzonej przez urzędnika państwowego.

Unikniesz konsekwencji prawnych

Firmy windykacyjne zawsze dążą do podpisania ugody ze swoimi klientami. Jednak gdy okazuje się to niemożliwe – występują na drogę prawną. W efekcie, jeśli nie doszło do polubownego porozumienia, sprawa trafia do sądu, a wierzyciel uzyskuje nakaz zapłaty z tzw. klauzulą wykonawczą. Może z nim udać się do komornika, który ma prawo na przykład do zajęcia z konta bankowego osoby zadłużonej, jej wynagrodzenia, czy też świadczenia emerytalnego bądź rentowego. Z pracą komornika, podobnie jak z samym procesem sądowym, wiążą się również dodatkowe, niemałe koszty. Warto ich uniknąć.
Spłacisz zobowiązanie dobrowolnie i w rozsądnych ratach

Polubowne rozwiązanie problemu zadłużenia przez podpisanie porozumienia z firmą windykacyjną oznacza, że Twoje zobowiązanie może zostać rozłożone na raty. Ich wysokość zostanie dostosowana do Twojej aktualnej sytuacji finansowej – tak, abyś mógł miesiąc po miesiącu spłacać swoje długi, bez nadmiernego obciążania domowego budżetu. Może to być nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Dzięki temu unikniesz dodatkowego stresu wywołanego przez dług.

Krok po kroku odzyskasz wiarygodność kredytową

Nie możesz cofnąć czasu – zadłużenie, które już powstało, trzeba spłacić. Im dłużej będziesz tego unikać, tym dłużej będziesz się zmagać z negatywną historią kredytową. A to może oznaczać problemy np. z zakupem telefonu na abonament czy podpisaniem nowej umowy z operatorem kablowym. Choć uregulowanie zobowiązań zajmie Ci trochę czasu, to im szybciej zaczniesz, tym szybciej wyjdziesz na finansową prostą.

Uzyskasz profesjonalne wsparcie

Doradca firmy windykacyjnej to ekspert w dziedzinie regulowania długów, który uważnie Cię wysłucha i obiektywne przeanalizuje Twoją sytuację finansową. Podczas rozmowy otrzymasz nie tylko propozycję bezpiecznej dla Ciebie ugody z nowymi warunkami spłaty zobowiązania, ale jeżeli zechcesz również dodatkowe porady, które pomogą zarządzać domowym budżetem. Spróbuj je wykorzystać, a szybciej uporasz się z problemami finansowymi.

Otrzymałeś pismo od ULTIMO lub innej firmy windykacyjnej? Jak najszybciej skontaktuj się z doradcą klienta – telefonicznie lub online – i podejmij współpracę. To najprostszy sposób na rozwiązanie problemu zaległego zadłużenia raz na zawsze.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Orient Bambino SS - recenzja eleganckiego zegarkaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
5 powodów, dla których warto porozmawiać z firmą windykacyjną

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

  • Milenium Zakłady Bukmacherskie to jeden z legalnych bukmacherów, a więc takich, którzy otrzymali...

W dziale Motoryzacja

  • BMW serii 3 w najnowszej odsłonie zostało pokazane niedawno światu, a teraz wszyscy czekają na...

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   5 powodów, dla których warto porozmawiać z firmą windykacyjną