Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Burmistrz Nowego Jorku przegrał ws. słodkich napojów gazowanych

Prawo

rss

Burmistrz Nowego Jorku przegrał ws. słodkich napojów gazowanych

2013.03.12//  D. Pęgiel
Sąd pozytywnie odniósł się do skargi złożonej przez producentów i unieważnił zakaz sprzedaży słodkich napojów gazowanych w dużych kubkach. Nowe regulacje w tej kwestii miały zacząć obowiązywać w Nowym Jorku od 12 marca. Władze zapowiedziały, że odwołają się od tej decyzji - czytamy na stronie internetowej CNN.
Burmistrz Nowego Jorku przegrał ws. słodkich napojów gazowanych Sąd unieważnił zakaz...
Burmistrz Nowego Jorku przegrał ws. słodkich napojów gazowanych ...sprzedaży słodkich napojów gazowanych...
Burmistrz Nowego Jorku przegrał ws. słodkich napojów gazowanych ...w dużych kubkach

Sędzia stanowy określił forsowane przez nowojorskie władze przepisy jako „arbitralne i kapryśne”. Podkreślił, że zakaz odnosi się tylko do niektórych przedsiębiorstw sprzedających napoje i nie obejmuje tych produktów, które mają znacznie wyższe stężenie substancji słodzących.

Whttp://www.banzaj.pl/cms_new/index.php?da[dst]=docs&da[mode]=newalka, której przedmiotem są nowe regulacje, trwa od ponad pół roku. Uchwałę w tej sprawie przyjęto we wrześniu ubiegłego roku, a przepisy miały zacząć obowiązywać od 12 marca 2013 roku. Za złamanie zakazu sprzedaży napoju w dużym kubku (0,48 litra) przewidziano grzywnę w wysokości 200 dolarów.

Zakaz jest pomysłem burmistrza Nowego Jorku Michaela Bloomberga. Według niego pozwoli on skutecznie walczyć z otyłością w mieście. Cierpi na nią 24% dorosłych nowojorczyków, o 6% więcej niż w 2002 roku. Na leczenie chorób związanych z otyłością Nowy Jork przeznacza 4,7 miliarda dolarów rocznie.

Postanowienie sądu nie oznacza jednak końca sporu miedzy nowojorskimi władzami a producentami napojów. Reprezentujący miasto Michael Cardozo zapowiedział, że najszybciej jak to możliwe odwoła się od tej decyzji.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: CNN


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Burmistrz Nowego Jorku przegrał ws. słodkich napojów gazowanych

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

  • Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek nowy, ulepszony NOVABLAST 2 z jeszcze lepszą...

W dziale Sport

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Burmistrz Nowego Jorku przegrał ws. słodkich napojów gazowanych