Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Burmistrz Nowego Jorku przegrał ws. słodkich napojów gazowanych

Prawo

rss

Burmistrz Nowego Jorku przegrał ws. słodkich napojów gazowanych

2013.03.12//  D. Pęgiel
Sąd pozytywnie odniósł się do skargi złożonej przez producentów i unieważnił zakaz sprzedaży słodkich napojów gazowanych w dużych kubkach. Nowe regulacje w tej kwestii miały zacząć obowiązywać w Nowym Jorku od 12 marca. Władze zapowiedziały, że odwołają się od tej decyzji - czytamy na stronie internetowej CNN.
Burmistrz Nowego Jorku przegrał ws. słodkich napojów gazowanych Sąd unieważnił zakaz...
Burmistrz Nowego Jorku przegrał ws. słodkich napojów gazowanych ...sprzedaży słodkich napojów gazowanych...
Burmistrz Nowego Jorku przegrał ws. słodkich napojów gazowanych ...w dużych kubkach

Sędzia stanowy określił forsowane przez nowojorskie władze przepisy jako „arbitralne i kapryśne”. Podkreślił, że zakaz odnosi się tylko do niektórych przedsiębiorstw sprzedających napoje i nie obejmuje tych produktów, które mają znacznie wyższe stężenie substancji słodzących.

Whttp://www.banzaj.pl/cms_new/index.php?da[dst]=docs&da[mode]=newalka, której przedmiotem są nowe regulacje, trwa od ponad pół roku. Uchwałę w tej sprawie przyjęto we wrześniu ubiegłego roku, a przepisy miały zacząć obowiązywać od 12 marca 2013 roku. Za złamanie zakazu sprzedaży napoju w dużym kubku (0,48 litra) przewidziano grzywnę w wysokości 200 dolarów.

Zakaz jest pomysłem burmistrza Nowego Jorku Michaela Bloomberga. Według niego pozwoli on skutecznie walczyć z otyłością w mieście. Cierpi na nią 24% dorosłych nowojorczyków, o 6% więcej niż w 2002 roku. Na leczenie chorób związanych z otyłością Nowy Jork przeznacza 4,7 miliarda dolarów rocznie.

Postanowienie sądu nie oznacza jednak końca sporu miedzy nowojorskimi władzami a producentami napojów. Reprezentujący miasto Michael Cardozo zapowiedział, że najszybciej jak to możliwe odwoła się od tej decyzji.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: CNN


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Burmistrz Nowego Jorku przegrał ws. słodkich napojów gazowanych

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Burmistrz Nowego Jorku przegrał ws. słodkich napojów gazowanych