Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Praca w sklepach z damską bielizną tylko dla kobiet

Prawo

rss

Praca w sklepach z damską bielizną tylko dla kobiet

2012.01.07//  D. Pęgiel
W Arabii Saudyjskiej wszedł w życie królewski dekret, w myśl którego w sklepach sprzedających damska bieliznę pracować będą jedynie kobiety. Warto przy tym wspomnieć, że prawo to zostało uchwalone już trzy lata temu, ale było blokowane przez środowiska religijnych konserwatystów, które są przeciwne zatrudnianiu przedstawicielek płci pięknej w handlu - czytamy na portalu BBC News.
Praca w sklepach z damską bielizną tylko dla kobiet W Arabii Saudyjskiej...
Praca w sklepach z damską bielizną tylko dla kobiet ...w sklepach z damską bielizną...
Praca w sklepach z damską bielizną tylko dla kobiet ...pracować mogą jedynie kobiety.

Dzięki dekretowi powstanie około 6 tysięcy miejsc pracy dla Saudyjek, z których wiele skarżyło się, iż czuło zażenowanie, gdy w sklepie z damską bielizną obsługiwał je mężczyzn. Komentatorzy podkreślają, że w Arabii Saudyjskiej bezrobocie u kobiet szacuje się na 30%.

Handel to nie jedyny sektor, w którym duchowni odmawiają Saudyjkom  zatrudnienia , nie zgadzając się na wspólną pracę mężczyzn i kobiet. Szejk Abdel Aziz al-Szejk - wielki mufti, duchowy przywódca saudyjskich muzułmanów - oznajmił, że właściciel sklepu z bielizną, który da pracę kobiecie naraża się na "przestępstwo zakazane przez prawo szariatu".

Tymczasem resort pracy oznajmił, że w centrach handlowych zostaną zatrudnieni specjalni pracownicy, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem pań pracujących w sklepach z bielizną. Ponadto od lipca w tamtejszych sklepach z kosmetykami także będą mogły pracować jedynie kobiety.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: bbc.co.uk


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Praca w sklepach z damską bielizną tylko dla kobiet

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Praca w sklepach z damską bielizną tylko dla kobiet