Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Dariusz Rosati dołączył do Platformy Obywatelskiej

Polityka

rss

Dariusz Rosati dołączył do Platformy Obywatelskiej

2011.06.14//  D. Pęgiel
Dariusz Rosati, ekonomista i polityk ostatnio związany z Socjaldemokracją Polską, zasilił szeregi Platformy Obywatelskiej. - Dołączyłem do PO, ponieważ istnieje zagrożenie powrotu do władzy PiS. Z kolei SLD zatrzymało się na sprawach społecznych z lat '50-60, dominuje tematyka obyczajowa i światopoglądowa, to za mało, żeby zaproponować Polsce całościowy projekt polityczny – stwierdził w Radiu ZET główny zainteresowany.
Dariusz Rosati
Dariusz Rosati Dariusz Rosati
Dariusz Rosati

- Jest wiele wspólnych punktów programowych, przede wszystkim gospodarczych i dotyczących polityki zagranicznej, które skłaniają do poparcia tej partii – oznajmił Rosati, który uczestniczył w niedawnej konwencji PO w Gdańsku. Zapytany skąd zamierza kandydować, odpowiedział: Sprawa jest w toku rozmów, za wcześnie o tym mówić.

Dariusz Rosati wcześniej niejednokrotnie krytykował poczynania Platformy Obywatelskiej. - To było dwa lata temu, teraz też uważam, że sporo czasu zostało zmarnowane, a Platforma popełniła wiele błędów, przede wszystkim błędów zaniechania. Niemniej, PO jest główną siłą reformatorską i warto wesprzeć te siły które chcą reformować kraj – stwierdził były minister spraw zagranicznych. - Nie odwołuję swoich krytycznych opinii, niemniej liczę na to, że po wyborach ten zapał reformatorski ulegnie zwiększeniu. Tusk jest bardzo skutecznym premierem w sensie utrzymania władzy, mobilizacji elektoratu i utrzymania poparcia politycznego – dodał.


Na pytanie, czy nie jest mu bliżej do Sojuszu Lewicy Demokratycznej niż do Platformy Obywatelskiej, były członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej odpowiedział: SLD nie jest lewicą otwartą i europejską, z punktu widzenia programu SLD zatrzymało się na sprawach społecznych z lat '50-60, dominuje tematyka obyczajowa i światopoglądowa, to za mało, żeby zaproponować Polsce całościowy projekt polityczny.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Orient Bambino SS - recenzja eleganckiego zegarka

Źródło: gazeta.pl, Radio ZET; foto: forbes.pl, wsz.pl, przelom.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Dariusz Rosati dołączył do Platformy Obywatelskiej
 / 
Komentarze do: Dariusz Rosati dołączył do Platformy...
Gajowy pisze:

Dawno juz nie bylo tylu transferow w polityce :) PO zbroi sie przed wyborami jak Wojciechowski z Polonii.

 / 
Komentarze do: Dariusz Rosati dołączył do Platformy...
Maniek1 pisze:

Trafne porownanie :) Nie ma co ukrywac, ze wiekszosc tych "transferów politycznych" to poprostu chec zarobienia wiekszej kasy, i tak samo jest z podpisywaniem kontraktow w Polonii.

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

  • Just Cause 4 miał być hitem. Wielka piaskownica ze zróżnicowanym terenem i różne warunki...

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

  • Samsung Galaxy Fold to kolejna topowa nowość koreańskiego producenta. Ten model wyróżnia się...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Dariusz Rosati dołączył do Platformy Obywatelskiej