Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Dariusz Rosati dołączył do Platformy Obywatelskiej

Polityka

rss

Dariusz Rosati dołączył do Platformy Obywatelskiej

2011.06.14//  D. Pęgiel
Dariusz Rosati, ekonomista i polityk ostatnio związany z Socjaldemokracją Polską, zasilił szeregi Platformy Obywatelskiej. - Dołączyłem do PO, ponieważ istnieje zagrożenie powrotu do władzy PiS. Z kolei SLD zatrzymało się na sprawach społecznych z lat '50-60, dominuje tematyka obyczajowa i światopoglądowa, to za mało, żeby zaproponować Polsce całościowy projekt polityczny – stwierdził w Radiu ZET główny zainteresowany.
Dariusz Rosati
Dariusz Rosati Dariusz Rosati
Dariusz Rosati

- Jest wiele wspólnych punktów programowych, przede wszystkim gospodarczych i dotyczących polityki zagranicznej, które skłaniają do poparcia tej partii – oznajmił Rosati, który uczestniczył w niedawnej konwencji PO w Gdańsku. Zapytany skąd zamierza kandydować, odpowiedział: Sprawa jest w toku rozmów, za wcześnie o tym mówić.

Dariusz Rosati wcześniej niejednokrotnie krytykował poczynania Platformy Obywatelskiej. - To było dwa lata temu, teraz też uważam, że sporo czasu zostało zmarnowane, a Platforma popełniła wiele błędów, przede wszystkim błędów zaniechania. Niemniej, PO jest główną siłą reformatorską i warto wesprzeć te siły które chcą reformować kraj – stwierdził były minister spraw zagranicznych. - Nie odwołuję swoich krytycznych opinii, niemniej liczę na to, że po wyborach ten zapał reformatorski ulegnie zwiększeniu. Tusk jest bardzo skutecznym premierem w sensie utrzymania władzy, mobilizacji elektoratu i utrzymania poparcia politycznego – dodał.


Na pytanie, czy nie jest mu bliżej do Sojuszu Lewicy Demokratycznej niż do Platformy Obywatelskiej, były członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej odpowiedział: SLD nie jest lewicą otwartą i europejską, z punktu widzenia programu SLD zatrzymało się na sprawach społecznych z lat '50-60, dominuje tematyka obyczajowa i światopoglądowa, to za mało, żeby zaproponować Polsce całościowy projekt polityczny.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Orient Bambino SS - recenzja eleganckiego zegarka

Źródło: gazeta.pl, Radio ZET; foto: forbes.pl, wsz.pl, przelom.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Dariusz Rosati dołączył do Platformy Obywatelskiej
 / 
Komentarze do: Dariusz Rosati dołączył do Platformy...
Gajowy pisze:

Dawno juz nie bylo tylu transferow w polityce :) PO zbroi sie przed wyborami jak Wojciechowski z Polonii.

 / 
Komentarze do: Dariusz Rosati dołączył do Platformy...
Maniek1 pisze:

Trafne porownanie :) Nie ma co ukrywac, ze wiekszosc tych "transferów politycznych" to poprostu chec zarobienia wiekszej kasy, i tak samo jest z podpisywaniem kontraktow w Polonii.

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Dariusz Rosati dołączył do Platformy Obywatelskiej