Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Dramatyczna sytuacja brytyjskich pubów

Firma

rss

Dramatyczna sytuacja brytyjskich pubów

2013.01.13//  D. Pęgiel
W 2012 roku w Anglii i Walii zamykano średnio 18 pubów tygodniowo, a na przestrzeni ostatnich czterech lat ubyło ich około 5,8 tys. Piwiarnie nie wytrzymują z supermarketami, które kusza tańszym piwem – wynika z informacji przekazanych przez Brytyjskie Stowarzyszenie Browarników i Pubów (BBPA). Organizacja ta chce, aby rząd skutecznie chronił interesy rodzimych browarników i przemysłu piwnego.
Dramatyczna sytuacja brytyjskich pubów Brytyjskie puby...
Dramatyczna sytuacja brytyjskich pubów ...znalazły się w dramatycznej...
Dramatyczna sytuacja brytyjskich pubów ...sytuacji

Na złą sytuację pubów oprócz znacznie tańszego piwa sprzedawanego w supermarketach wpływa także spadek przychodów realnych Brytyjczyków. Ten ostatni jest jednym ze skutków najdłuższej od wojny recesji oraz wzrostu akcyzy na piwo.

W myśl wyliczeń Brytyjskiego Stowarzyszenia Browarników i Pubów (BBPA) od 2008 roku podatek akcyzowy na złocisty trunek wzrósł aż o 40%. Powodowane jest to przede wszystkim regulacjami wprowadzonymi przez Partię Pracy. Przewidują one roczny wzrost akcyzy o 2% powyżej stopy inflacji. Średnia cena piwa (0,568 litra = pint) waha się w przedziale 3-3,5 funta, z czego prawie 1/3 trafia do fiskusa. Inne regulacje gnębiące brytyjskie puby to zakaz palenia i zmiana godzin licencjonowanej sprzedaży alkoholu.

W czasie niedawnej parlamentarnej debaty w sprawie piwiarni wskazywano na ich ważne znaczenie dla gospodarki Zjednoczonego Królestwa – w poprzednim roku dały one 21 mld funtów. M.in. na tej podstawie BBPA domaga się zamrożenia akcyzy i uzależnienia przekształcania pubów w sklepy od woli władz. Według lobby rząd powinien zacząć działać jak najszybciej, jeśli przemysł browarniczy ma przetrwać. Warto wspomnieć, że udział piwa w ogólnej sprzedaży napojów alkoholowych na Wyspach zmniejszył się w ostatnich 40. latach o 40% - podała PAP.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Dramatyczna sytuacja brytyjskich pubów

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Dramatyczna sytuacja brytyjskich pubów