Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Drzewiecki pozwał Kamińskiego za zniesławienie

Prawo

rss

Drzewiecki pozwał Kamińskiego za zniesławienie

2011.06.08//  D. Pęgiel
Mirosław Drzewiecki wytoczył proces karny i cywilny byłemu szefowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariuszowi Kamińskiemu m.in. za słowa, że są zeznania, iż były minister sportu i turystyki brał udział w praniu brudnych pieniędzy. Pełnomocnik Drzewieckiego mecenas Jacek Dubois oznajmił, że do sądu rejonowego Warszawa-Śródmieście złożony został prywatny akt oskarżenia o zniesławienie, a do sądu okręgowego Warszawa-Praga - cywilny pozew o naruszenie dóbr osobistych przeciwko Kamińskiemu – poinformowała PAP, cytowana przez portal Wprost.pl.
Mirosław Drzewiecki Mirosław Drzewiecki
Mariusz Kamiński Mariusz Kamiński
Mirosław Drzewiecki Mirosław Drzewiecki

W wywiadzie opublikowanym w ubiegłym miesiącu w tygodniku "Uważam Rze" Kamiński stwierdził, że świadek koronny Piotr K. (pseudonim Broda) zeznał, że Drzewiecki "utrzymywał przestępcze kontakty z gangsterami z grupy pruszkowskiej". - Sprawa dotyczyła jego zaangażowania w proceder legalizowania pieniędzy mafii, czyli prania brudnych pieniędzy. Z informacji tych wynikało również, że część tych środków została przeznaczona na nielegalne finansowanie PO - oznajmił były szef CBA.
Przeczytaj także: Platformę Obywatelską finansowała mafia? »Zdaniem adwokata byłego ministra sportu i turystyki Kamiński naruszył w ten sposób godność, cześć i dobre imię Drzewieckiego. Internetowa wersja "Gazety Wyborczej" donosi, iż w w procesie cywilnym o ochronę dobrego imienia polityk żąda przeprosin w "Uważam Rze" oraz TVN i TVP1, a także 50 tys. zł na Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Pozew przeciwko Kamińskiemu zapowiedziała również Platforma Obywatelska.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Drzewiecki pozwał Kamińskiego za zniesławienie

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Drzewiecki pozwał Kamińskiego za zniesławienie