Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Fabryka Mitsubishi za 1 euro

Firma

rss

Fabryka Mitsubishi za 1 euro

2012.02.08//  D. Pęgiel
Mitsubishi Motors chce zrezygnować z produkcji samochodów w swoim jedynym zakładzie w Europie Zachodniej. W związku z tym szef japońskiego koncernu oznajmił, że sprzeda fabrykę w holenderskim mieście Born za 1 euro. Warunkiem tej transakcji jest jednak utrzymanie płac 1500 pracowników - czytamy na portalu Tvp.info.
Fabryka Mitsubishi za 1 euro Mitsubishi Motors...
 Fabryka Mitsubishi za 1 euro ...chce sprzedać fabrykę...
Fabryka Mitsubishi za 1 euro ...za 1 euro

Z powodu spadku zamówień na samochody w Europie Mitsubishi Motors planuje pod koniec tego roku wstrzymać prace w holenderskich zakładach. Produkowane są tam modele Colt i Outlander. Nie wiadomo jeszcze, co stanie się z tamtejszymi pracownikami.
Japońska firma od pewnego czasu informowała, że zamierza porzucić produkcję modelu Colt w Born. Twierdziła jednak, ze uda się ją zastąpić produkcją innego modelu. Ostatecznie nie pozwoliły na to trudne warunku ekonomiczne. Auta Mitsubishi będą trafiać do Europy z Japonii i Tajlandii, gdzie koncern buduje nową fabrykę.

Szef Mitsubishi Motors oznajmił, że sprzeda holenderskie zakłady za 1 euro osobie, która utrzyma płace 1500 pracowników. W reakcji na tę propozycję związki zawodowe zapowiedziały, iż przygotowują się do strajku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: tvp.info, PAP, IAR


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Fabryka Mitsubishi za 1 euro

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Fabryka Mitsubishi za 1 euro