Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Grecja obiecuje oddać każde pożyczone euro

Finanse

rss

Grecja obiecuje oddać każde pożyczone euro

2011.07.20//  D. Pęgiel
Minister spraw zagranicznych Grecji Stavros Lambrinidis zapowiedział, że jego kraj odda każde euro, które otrzyma w ramach pomocy finansowej z Unii Europejskiej. Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski zaznaczył, że Ateny mogą liczyć na poparcie naszego państwa – poinformowała PAP, cytowana przez portal Wprost.pl.
euro, strefa euro, pieniądze, kryzys
euro, strefa euro, pieniądze, kryzys Grecja obiecuje oddać każde pożyczone euro
euro, strefa euro, pieniądze, kryzys

Pytany o szczyt UE, który ma dotyczyć m.in. pomcy finansowej dla Grecji, Lambrinidis zapewnił, że Ateny "rozliczą się z każdego euro, które otrzymają". - Grecja podejmuje olbrzymie starania, Grecy cierpią w chwili wdrażania reform, ale są to zmiany, które są konieczne – podkreślił polityk. - Jest to problem nie tylko Grecji, ale europejski. Wspólnie musimy podjąć działania, by zaradzić takim sytuacjom, które pojawiły się niedawno i dotyczyły też Hiszpanii, Portugalii, Włoch. Musimy podejmować wspólne działania – dodał Lambrinidis.
euro, strefa euro, pieniądze, kryzys
euro, strefa euro, pieniądze, kryzys
euro, strefa euro, pieniądze, kryzys

- Nasze dzisiejsze rozmowy pomogły mi zrozumieć, jak dużo Grecja robi dla zmiany struktury swojej gospodarki, dla wyjścia na prostą i w tych staraniach może liczyć na Polskę i może liczyć na polskie zachęty do determinacji w dokończeniu reform – stwierdził natomiast Radosław Sikorski.

Szef polskiego MSZ dodał, że "trzeba dopingować kraje do przeprowadzenia reform, które powinny mieć miejsce dawno, ale trzeba też ludziom dać nadzieję". - Tak jak my przeprowadziliśmy trudne reformy w latach 90-tych, wiedząc, że to prowadzi do członkostwa w UE – podkreślił szef polskiego MSZ.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Grecja obiecuje oddać każde pożyczone euro

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Grecja obiecuje oddać każde pożyczone euro