Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Eksperci przewidują bankructwo Grecji

Finanse

rss

Eksperci przewidują bankructwo Grecji

2011.10.04//  D. Pęgiel
Specjaliści zgodnie przewidują bankructwo greckiego państwa. Ich zdaniem takie rozwiązanie pomoże oczyścić atmosferę na rynkach finansowych. Ma do tego dojść, mimo że rząd w Atenach otrzymuje kolejne zastrzyki pieniędzy i liczy na dalszą pomoc – poinformowała IAR.
Przeczytaj także: Eksperci przewidują bankructwo Grecji » Według ekonomistów bez przynajmniej częściowej redukcji zadłużenia Grecja nigdy się nie podniesie z kryzysu. - Z tego powodu ogłoszenie bankructwa tego kraju jest konieczne, jednak musi być poprzedzone wsparciem dla innych państw, które borykają się z kłopotami finansowymi – zaznacza Piotr Kuczyński, główny analityk firmy doradczej Xelion.
Eksperci przewidują bankructwo Grecji
Eksperci przewidują bankructwo Grecji Eksperci przewidują bankructwo Grecji
Eksperci przewidują bankructwo Grecji

Podobnego zdania jest główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek, która prognozuje okres wzmożonej nerwowości, jednak efektem byłoby oczekiwane uspokojenie sytuacji na rynkach finansowych. Natomiast szef działu analiz Raiffeisen Banku Piotr Bujak oznajmił, że niezależnie od przygotowań informacja o bankructwie Grecji wywoła silny wstrząs, dlatego powinniśmy zaakceptować myśl, że najgorsze jeszcze przed nami.
Przeczytaj także: Strefa euro powinna przygotować się do usunięcia Grecji » Tymczasem kolejne państwa strefy euro zatwierdzają udział w finansowaniu Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej. W ostatnich dniach swoje poparcie dla tego projektu wyraziły Niemcy, które zasilą 211 mld euro funduszu o łącznej wartości 780 mld euro.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: tvp.info, IAR


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Eksperci przewidują bankructwo Grecji
 / 
Komentarze do: Eksperci przewidują bankructwo Grecji
Bartos pisze:

Co do Grekow, to ostatnio trafilem na fajny zarcik :) Obecnie jest możliwość adoptowania Greka za jedyne 500 Euro .Grek będzie robić za Ciebie wszystko na co nie masz czasu. Spać za Ciebie do jedenastej. Chodzić za Ciebie na kawę. Odbywać poobiednia sjestę. Wieczorem siedzieć za Ciebie w knajpce. Ja juz adoptowałem i mam luz - mogę pracować od rana do wieczora . :)

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Eksperci przewidują bankructwo Grecji