Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Jak ochronić się przed wysokimi spreadami?

Finanse

rss

Jak ochronić się przed wysokimi spreadami?

2017.03.28//  P. Potocki
Często ta sama wątpliwość dotyka prezesów firm. Mają talent do rozwijania biznesu. Są z niego dumni. Ale jeśli chodzi o zarządzanie ryzykiem walutowym… nie jest dobrze. Tymczasem brak strategii zarządzania ryzykiem walutowym doprowadza do tego, że firma posiada mniej rezerw, niż to możliwe.

Nieważne czy firma jest mała, średnia czy duża. Kredyty walutowe i bieżące rozliczanie się z kontrahentami w obcej walucie to zmartwienia wielu biznesów. W czym tkwi problem?

Najważniejsze dane na świecie
Wygląda na to, że zagadnienia rynku walutowego są wśród przedsiębiorców mało znane, a w firmach brakuje ekspertów od profesjonalnego zarządzania ryzykiem kursowym. Tymczasem zmiany kursów walut wpływają na ratę kredytów firmowych, jak i opłacalność eksportowanych i importowanych produktów. Na świecie tabele kursów walut są jednymi z najczęściej analizowanych danych. Nawet ich rutynowe wahania mogą przesądzać o rentowności biznesu, gdy nie zastosowano odpowiednich instrumentów zabezpieczających.

Zdarza się jednak często, że firma nie może pozwolić sobie na zatrudnienie doradcy z zakresu rynków walutowych. Wtedy częściowym rozwiązaniem jest maksymalne obniżenie spreadu podczas przewalutowań, a więc maksymalne zbliżenie się do kursu rynkowego.

Ochrona przed wysokim spreadem
Można obniżyć spread, dzięki branży wymiany walut online. Jest to opłacalne zwłaszcza dzisiaj, kiedy usługi kantorów internetowych są dobrze przystosowane do klienta biznesowego, i darmowe. Przykładowo: w kantoronline.pl na kursach walut online można zaoszczędzić nawet 10% w stosunku do banków i kantorów stacjonarnych. Dodatkowo klienci biznesowi mogą negocjować kursy walut zgodnie z założeniem, że im więcej wymieniają, tym otrzymują lepszy kurs wymiany. Usługa obejmuje także przydzielenie każdej firmie indywidualnego opiekuna, który służy pomocą oraz na bieżąco monitoruje jej wymiany. Za darmo.

Na początek zdobywaj wiedzę
Ale kantory internetowe to nie tylko narzędzie do oszczędzania na wymianach walut. To także dostęp do wiedzy doświadczonych analityków rynku walutowego. Śledząc uważnie newsy ze świata finansów można natknąć się na analizy techniczne rynku walutowego przygotowane przez ekspertów związanych z różnymi kantorami online. Jednak zanim zapoznasz się z nimi, poznaj metafory jakimi posługują się analitycy rynku walutowego z tego artykułu.

Konkluzja
W obecnych czasach sytuacja na rynku walutowym nie jest stabilna. Bez starannego zarządzania ryzykiem walutowym wahania kursów walut mogą regularnie zmniejszać zyski firmy (lub wręcz powodować straty). Każdy, kto chce je ochronić powinien podejść do ryzyka kursowego aktywnie – początkiem powinno być zdobywanie wiedzy. W każdym razie, niezależnie od branży w jakiej jest Twoja firma, naczelnym zadaniem kantorów internetowych była i jest: ochrona klientów przed wysokim spreadem.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Orient Bambino SS - recenzja eleganckiego zegarkaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak ochronić się przed wysokimi spreadami?
 / 
Komentarze do: Jak ochronić się przed wysokimi...
Filip pisze:

Często kupuję za granicą i muszę płacić w Euro. Gdybym chciał robić zwykły przelew bankowy w złotówkach, który byłby potem przeliczany na euro to bym wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle. Kupuję euro w kantorze internetowym i robię potem bezpośrednio przelew w euro. Oszczędność kolosalna.

 / 
Komentarze do: Jak ochronić się przed wysokimi...
Peter Pan pisze:

Też korzystam z kantoru internetowego choć akurat w jednym z banków. Różnica pomiędzy kupnem a sprzedażą waluty to zaledwie kilka groszy.

 / 
Komentarze do: Jak ochronić się przed wysokimi...
Wojtek pisze:

Eksperci walutowi zatrudnieni w firmach się popisali gdy był kryzys 2008 roku. Dużo firm zrobiło sobie dodatkowe zródło dochodu bawiąc się opcjami walutowymi. I wielu na tym popłynęło jak na przykład zakłady mięsne Duda. W efekcie Maciej Duda stracił władzę w firmie, którą de facto przejęły banki. A to tylko jeden z przykładów. Grać to trzeba umieć.

 / 
Komentarze do: Jak ochronić się przed wysokimi...
Gekko pisze:

Też korzystam z kantoru internetowego. Poza dużo lepszymi kursami, niż oferują banki przy przewalutowaniu to dodatkowo mam pakiet bezpłatnych przelewów. Polecam zdecydowanie.

 / 
Komentarze do: Jak ochronić się przed wysokimi...
Wielgus pisze:

Spready spreadami ale to co wyrabiają banki przy przewalutowaniach woła o pomstę do nieba. Podam Wam przykład z życia wzięty. Przelew wysłany za granicę - tutaj nastąpiło pierwsze przewalutowanie i prowizje wiadomo - następnie kasa poszła za granicę po czym wróciła - jakiś problem z kontem odbiorcy. Wracając zostało zrobione kolejne przewalutowanie i prowizje. W efekcie wrociło duuużo mniej pieniędzy. Dlatego najlepiej jest wymienić walutę w kantorze internetowym i zrobić przelew już bezprośrednio walutowy. Naprawdę duże oszczędności.

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Jak ochronić się przed wysokimi spreadami?